Prokurors pieprasa bijušajam Ēģiptes prezidentam Mubarakam nāvessodu
Prokurors bijušā Ēģiptes prezidenta Hosni Mubaraka prāvā ceturtdien pieprasīja apsūdzētajam piespriest nāvessodu, norādot, ka tieši viņš devis rīkojumu šaut uz demonstrantiem.
Nāvessods pieprasīts arī bijušajam iekšlietu ministram Habibam el Adli un sešiem citiem drošības dienestu komandieriem.
Savukārt abiem Mubaraka dēliem Alā un Gamalam, kas apsūdzēti tikai korupcijā, prokuratūra pieprasījusi 15 gadu ilgu cietumsodu.
"Likums par slepkavību ar iepriekšēju nodomu paredz nāvessodu," noslēdzot savu trīs dienas ilgo uzstāšanos, norādīja Mustafa Suleimans.
Viņš uzsvēra, ka "Republikas prezidents ir atbildīgs par tautas aizsargāšanu, un jautājums nav vienkārši par to, vai viņš devis rīkojumu nogalināt protestētājus, bet gan - kāpēc viņš neiejaucās, lai apturētu vardarbību".
"Kā gan Republikas prezidents varēja nezināt par demonstrācijām, kas 25.janvārī sākās 12 vietās vairākās gubernatūrās," retoriski vaicāja prokurors, noraidot apgalvojumus, ka Mubaraks neesot bijis informēts par situācijas nopietnību.
Prokurors arī piebilda, ka toreizējais iekšlietu ministrs Adli nebūtu varējis dot pavēli šaut uz demonstrantiem, ja nebūtu saņēmis attiecīgus Mubaraka norādījumus.
Suleimans atsaucās uz divu citu bijušo ministru liecībām, kuri apliecinājuši, ka "iekšlietu ministram nav pilnvaru dot pavēli šaut un ka viņš nevar pieņemt šādu lēmumu bez konsultēšanās ar politisko vadību".
Jau ziņots, ka Mubaraka tiesas prāva apsūdzībās par korupciju un slepkavībām sākās 3.augustā.
Gāztais prezidents savu vainu uzrādītajās apsūdzībās noliedz.
Saskaņā ar oficiālajiem datiem 18 dienu ilgajos protestos, kas sākās pagājušā gada februārī un kuru dēļ Mubaraks bija spiests atkāpties no amata, gāja bojā vairāk nekā 850 cilvēku, bet vēl vairāki tūkstoši tika ievainoti.
83 gadus vecais Mubaraks tiek turēts apcietinājumā armijas slimnīcā, kur saņem medicīnisko aprūpi. Viņa advokāti paziņojuši, ka Mubaraks cieš no sirds problēmām un viņam diagnosticēts kuņģa vēzis.
Tikmēr upuru tuvinieki atzīst, ka viņu cerības uz taisnīgu tiesu aizvien sarūk, jo daudzi liecinieki tagad apgalvo, ka Mubaraks nav devis rīkojumu šaut uz protestētājiem.