Dienas laikā Turcijā ieradušies 1000 Sīrijas bēgļu
Pēdējo 24 stundu laikā Turcijā no Sīrijas ieradies vairāk nekā 1000 bēgļu, līdz ar to kopīgais sīriešu bēgļu skaits tur sasniedzis teju 21 000, apliecināja turku amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma.
"Kopā dienas laikā Turcijā nonāca 1024 sīrieši, kas ir augstākais skaitlis pēdējā laikā," sacīja ziņu aģentūras AFP sarunbiedrs.
Turcija apliecināja, ka tā ir gatava palīdzēt sīriešiem, tomēr arī pauž bažas, ka imigrantu plūsma var sasniegt apjomus, kādi tika pieredzēti 1991.gada Persijas līča kara gaitā, kad, bēgot no diktatora Sadama Huseina represijām, no Irākas Turcijā ieradās pusmiljons kurdu.
Centienos tikt galā ar lielo bēgļu pieplūdumu Turcijas valdība līdz šim izveidojusi deviņas bēgļu nometnes - astoņas telšu nometnes un vienu "konteineru pilsētu".
Turcija devusi patvērumu plašajai Sīrijas opozīcijai, arī armijas dezertieriem, un ir novērsusies no Damaskas režīma - agrākā sabiedrotā -, prezidentu Bašaru al Asadu aicinot atkāpties no amata.
ANO sūtnis Kofi Annans pirmdien ANO Drošības padomē paziņoja, ka Sīrijas prezidents Asads piekritis no 10.aprīļa sākt ieviest viņa piedāvāto miera plānu.
Annana plānā ietverts aicinājums izbeigt visu vardarbību, katru dienu ievērot divu stundu humāno pamieru, nodrošināt mediju piekļuvi kauju apvidiem.
Plānā pausts aicinājums īstenot visaptverošu Sīrijas vadītu politisko procesu, nodrošināt demonstrāciju tiesības un atbrīvot patvaļīgi arestētos.
Savukārt Sīrijas pastāvīgais sūtnis ANO Bašars ad Džafari pirmdien norādīja, ka valstis, kas apbruņo Sīrijas teroristus, tos finansē un apgādā ar komunikācijas iekārtām, cenšas panākt, lai Annana misija beigtos ar neveiksmi.
"Šīs valstis pārkāpj Sīrijas suverenitāti un pasludina tai karu, šīs valstis ir iesaistītas krīzes sarežģīšanā. Tām ir jāuzņemas atbildība un saistības attiecībā uz Annana misiju," preses konferencē Ņujorkā sacīja diplomāts.
"Saūdarābu ārlietu ministrs neslēpa savu personīgo iejaukšanos Sīrijas iekšējās lietās, atklāti aicinot apbruņot opozīciju. Vēl vairāk, viņš to uzskata par pienākumu," norādīja Džafari.
Viņš uzsvēra, ka Annana misija ir jāattiecina uz visām pusēm, arī uz Saūda Arābiju, Kataru un Turciju, kas draud pārkāpt Sīrijas suverenitāti.
"Mēs sagaidām, ka Annana kungs kontaktēsies ar citām pusēm, konkrēti ar tiem, kas ir iesaistīti teroristu grupu apbruņošanā un vardarbībā," norādīja diplomāts.
LETA, Foto: AFP/LETA