Pasaulē

Sola jūlijā pabeigt maģistrāli datu pārraidei starp Rietumeiropu un Krieviju caur Baltijas valstīm

Jauns.lv

Jūlijā tiks pabeigti visi darbi, lai sāktu darboties datu pārraides maģistrāle starp Rietumeiropu un Krieviju caur Baltijas valstīm, kuru veidos "Lattelecom" un "Deutsche Telecom" kopējā optiskās šķiedras infrastruktūra, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Lattelecom" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Līga Bite.

Sola jūlijā pabeigt maģistrāli datu pārraidei star...

Jau ziņots, ka janvāra beigās "Deutsche Telekom International Carrier Sales & Solutions" (ICSS) un telekomunikāciju uzņēmums "Lattelecom" parakstīja līgumu par Baltijas telekomunikāciju maģistrāles izveidi. Tas paredzēja, ka abas kompānijas veidos kopīgu optiskās šķiedras infrastruktūru visās Baltijas valstīs, Polijā un Vācijā, kas ļaus izmantot datu pārraides ātrumu līdz pat vairākiem desmit gigabitiem sekundē (Gbps).

Vaicāta par līguma izpildes gaitu, Bite teica, ka "patlaban norit darbs pie šī projekta realizācijas. Puses veido vienotu optisko infrastruktūru caur Baltijas valstīm, Poliju un Vāciju un uzstāda iekārtas".

"Šo maģistrāli pašpatēriņam izmantos arī "Lattelecom", savukārt galvenie klienti būs telekomunikāciju operatori, kuri šos resursus izmantos, lai apmierinātu savu gala lietotāju vajadzības," skaidroja Bite.

Bite jau agrāk informēja, ka maģistrāle iekļausies "Lattelecom" un partnera "Deutsche Telekom" "bizness-biznesam" pakalpojumu klāstā, un gala lietotāji, privātpersonas, tās darbību izjutīs netieši, iespējams, mazinoties interneta pakalpojumu reakcijas laikam, piemēram, spēlējot spēles ar citiem interneta lietotājiem u.tml.

Kā ziņots, "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis maģistrāles izveidi neilgi pēc līguma parakstīšanas skaidroja ar to, ka "Baltijas telekomunikāciju maģistrāle ir starptautiskas nozīmes projekts, jo tas nodrošinās Krievijas un citu kaimiņvalstu telekomunikāciju operatoriem ģeogrāfiski īsāko maršrutu datu plūsmai uz Eiropu un pārējo pasauli".

Līguma parakstīšanas brīdī puses datu pārraides maģistrāles izmaksas neatklāja.

ICSS ir "Deutsche Telekom" biznesa nodaļa, kas nodrošina globālus sakarus "Deutsche Telekom" grupai un vairāk nekā 700 korporatīviem klientiem pasaulē.

"Lattelecom" dibināts 1992.gadā ar toreizējo nosaukumu "Lattelekom". 51% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Latvijas valstij, 49% - ziemeļvalstu telekomunikāciju koncernam "TeliaSonera".

"Lattelecom" grupā ir seši uzņēmumi - SIA "Lattelecom", "Lattelecom BPO", "BPO Baltic", "Citrus Solutions", "Lattelecom Technology" un "Baltijas datoru akadēmija".

 LETA