Mubaraka veselības stāvoklis ir kritisks, bet stabils
Gāztā Ēģiptes prezidenta Hosnī Mubaraka veselības stāvoklis cietumā ir kritisks, bet stabils, un amatpersonas apsver viņa pārvešanu uz slimnīcu Kairā, pirmdien pavēstīja ziņu avots Iekšlietu ministrijā.
Ēģiptes ziņu aģentūra MENA 6.jūnijā ziņoja, ka 84 gadus vecā Mubaraka veselības stāvoklis ir būtiski pasliktinājies, kopš viņš 2.jūnijā tika nogādāts Toras cietumā Kairas dienvidos, un viņš atrodas intensīvā aprūpē cietuma slimnīcā. Mubaraks cieš no nervu šoka, dziļas depresijas un paaugstināta asinsspiediena, kā arī elpošanas traucējumiem.
Cietuma amatpersonas pagājušonedēļ piekrita pārcelt tuvāk Mubarakam viņa dēlu Gamalu, kurš tajā pašā cietumā gaida prāvu par apsūdzībām korupcijā. Mubaraks lūdza, lai pie viņa atļauj uzturēties viņa dēlam Alaam, kurš Toras cietumā gaida prāvu par tādām pašām apsūdzībām kā Gamals.
Mubaraka sievai Suzannei un viņa divām vedeklām svētdien tika dota īpaša atļauja apmeklēt viņu pēc baumām, ka Mubaraks cietumā esot miris.
Mubaraka ģimene ir oficiāli lūgusi viņa pārcelšanu uz slimnīcu Kairā, tomēr šāda rīcība varētu izraisīt viņa pretinieku sašutumu dažas dienas pirms prezidenta vēlēšanām.
Jau vēstīts, ka tiesa Kairā 2.jūnijā piesprieda mūža ieslodzījumu Mubarakam un bijušajam iekšlietu ministram Habibam al Adli par to, ka viņi devuši rīkojumu nogalināt protestētājus pagājušā gada sākumā, apspiežot masu protestus, kuros Mubaraks tika gāzts. Taču tiesa šajās pašās apsūdzībās attaisnoja sešas bijušās augsta ranga policijas amatpersonas, atzīstot, ka tās devušas pavēles šaut uz protestētājiem nevis pēc savas iniciatīvas, bet gan pildot rīkojumus.
Prokurors 3.jūnijā šīm sešām bijušajām policijas amatpersonām aizliedza izbraukt no valsts. Valsts prokurors paziņoja, ka spriedums Mubaraka lietā tiks pārsūdzēts.
Pēc sprieduma pasludināšanas Kairā notika plaši protesti.
Prokurors 5.janvārī tiesā pieprasīja Mubarakam un pārējiem apsūdzētajiem nāvessodu pakarot.
Mubaraks pērn 11.februārī atkāpās no Ēģiptes prezidenta amata pēc 18 dienu ilgiem masu nemieriem, kuru dalībnieki pieprasīja valdošā režīma maiņu.
BNS