Pasaulē

Rosina steidzami izstrādāt tiesību aktus eirozonas izkļūšanai no krīzes

Jauns.lv

Pēdējās Eiropadomes sanāksmes rezultāti liecina par pareiziem soļiem, lai izkļūtu no eirozonas krīzes, tomēr stāvoklis pašlaik ir tik kritisks, ka Eiropas Komisijai (EK) steidzami jāiesniedz tiesību akti, lai īstenotu četrus Padomes priekšsēdētāja Hermana van Rompeja sagatavotajā dokumentā ieteiktos pasākumus, uzsver Eiropas Parlaments (EP) trešdien pieņemtajā rezolūcijā par Eiropadomes 2012.gada jūnija sanāksmi.

Rosina steidzami izstrādāt tiesību aktus eirozonas...

Eiropas Savienības (ES) valstu vadītāji 28.jūnijā notikušajā samitā vienojušies par četriem ekonomiskās un monetārās savienības stiprināšanas stūrakmeņiem - finansiālais ietvars, budžeta ietvars, ekonomiskās politikas ietvars, kā arī demokrātiskās atbildības stiprināšana.

Eiropas Padomes Informācijas biroja Preses nodaļas vadītāja Iveta Ķelpe aģentūru LETA informēja, ka rezolūcija parlamentā pieņemta ar ievērojamu balsu vairākumu - 585 balsīm "par", 68 - "pret" un pieciem atturoties. Deputāti atzinīgi vērtē pasākumus ar mērķi pārraut "apburto loku", proti, kad banku parādu dēļ pieaug valsts parāds. Deputāti ir apmierināti par plānu veikt fiskālo konsolidāciju, kas sekmētu izaugsmi, un slavē Eiropadomes panākto vienošanās kā "nozīmīgu soli ceļā uz pilnvērtīgu banku savienību Eiropas Savienībā".

Hermaņa van Rompeja sagatavotais ziņojums "Ceļā uz patiesu Ekonomikas un monetāro savienību", pēc Parlamenta domām, ir "labs sākuma punkts", tomēr nepieciešams darīt daudz vairāk, iesaistot ne vien ES iestādes un dalībvalstu parlamentus, bet arī sociālā dialoga partnerus un pilsonisko sabiedrību.

Deputāti atzinīgi vērtē arī apņemšanos padarīt ES budžetu par instrumentu izaugsmei, taču uzsver, ka nevar panākt vienošanos par nākamo daudzgadu finanšu shēmu 2014. līdz 2020. gadam, kamēr nav īstenota pašu resursu reforma.

LETA jau ziņoja, ka ES prezidents Hermans van Rompejs pēc neformālā samita maija nogalē pavēstīja, ka ES līderi vēlas Grieķijas palikšanu eirozonā, taču uzsvēra, ka tai ir jāpilda savi solījumi veikt reformas. "Mēs vēlamies Grieķijas palikšanu eirozonā, vienlaikus pildot savus pienākumus," norādīja van Rompejs.

LETA