Nedēļas laikā Ķīnā sadedzinājušies pieci tibetieši
Nedēļas laikā Ķīnā sadedzinājušies pieci tibetieši un šādu protesta akciju skaita pieaugums atbilstoši aktīvistu skaidrojumam ir izaicinājums Pekinas īstenotajai politikai reliģijas brīvības jomā, vēsta ASV raidorganizācija "Free Asia".
Pirmdien Abas prefektūrā sadedzinājies nemierīgā Kirti klostera mūks Lungtoks un lajs Taši, "lai apliecinātu savu opozīciju pret Ķīnas varu tibetiešu apdzīvotajos apgabalos", vēsta radio. Trīs tibetieši vēl pagājušajā nedēļā zaudējuši dzīvību sadedzinoties.
Biežie tibetiešu sadedzināšanās gadījumi "atspoguļo arvien dziļāko vilšanos un izmisumu", ko daudzi tibetieši izjūt attiecībā uz iespējām aizsargāt savu kultūru, reliģiju un valodu, sacīja cilvēktiesību aizsardzības organizācijas "Human Rights Watch" līdzstrādnieks Felims Kains.
Kopš 2011.gada marta, protestējot pret Ķīnas varu Tibetā, sadedzinājušies vismaz 47 tibetieši, liecina aktīvistu organizāciju apkopotie dati.
Ķīna valda Tibetā kopš 1950.gada, kad komunistu armija iebruka šajā teritorijā un pasludināja tās "miermīlīgu atbrīvošanu".
Pekina uzstāj, ka līdz ar Ķīnas varu reģionā sākusies attīstība un uzplaukums un noliedz, ka tā apspiestu tibetiešu tiesības.
Tibetiešu garīgais līderis Dalailama paudis pārliecību, ka daudzie tibetiešu pašaizdedzināšanās gadījumi ir Ķīnas īstenotā "kultūras genocīda" sekas, un atteicies nepārprotami aicināt atturēties no šādas protesta formas.
LETA