Pasaulē

Sprādzienā Ķīnas ogļraktuvē bojāgājušo skaits pieaug līdz 43

Jauns.lv

Pēc gāzes sprādziena ogļraktuvē Ķīnas dienvidrietumos bojāgājušo ogļraču skaits pieaudzis līdz 43, bet trīs cilvēki joprojām ir iesprostoti pazemē.

Sprādzienā Ķīnas ogļraktuvē bojāgājušo skaits piea...

Iepriekš tika vēstīts par 41 bojāgājušo un pieciem pazemē iesprostotajiem.

Kad trešdien notika sprādziens Sjaodzjavaņas ogļraktuvē Sičuaņas provinces Paņdžihuas pilsētā, pazemē strādāja apmēram 150 ogļraču.

Glābšanas darbus apgrūtina augstā gaisa temperatūra un indīgās tvana gāzes izplatīšanās raktuvē.

Lielāko daļu no ogļračiem glābējiem izdevās nogādāt virszemē un aizvest uz dažādām apkaimes slimnīcām, kur vairāki no viņiem mira.

Raktuve pieder uzņēmumam "Zhengjin Industry and Trade". Uzņēmuma īpašnieks uz izmeklēšanas laiku ir aizturēts.

Varas iestādes nolēma, ka Sjaodzjavaņas ogļraktuve pēc notikušā ir jāslēdz un tās operatorkompānijai piespriests piecu miljonu juaņu (436 tūkstošu latu) liels sods, kā arī sākta tiesvedība pret 19 personām.

Par negadījuma, kas radījis 40 miljonus juaņu (3,5 miljonus latu) lielus zaudējumus, iemesliem amatpersonas min nelegālu darbību un neatbilstošu drošības politiku.

Savukārt Ķīnas sabiedriskā radiostacija vēstīja, ka Paņdžihuas pilsētas mērs Džans Jaņs sestdien atvainojies raktuvē bojāgājušo tuviniekiem.

Ķīnas ogļraktuvēs bieži notiek negadījumi, kuros iet bojā cilvēki, jo trūkst noteikumu raktuvju darbam, valda korupcija un darbs nav efektīvs. Lielākā daļa negadījumu notiek, jo kompāniju vadītāji izvēlas neievērot kaut minimālas drošības prasības, lai gūtu pēc iespējas ātrāku peļņu.

Jaunākie dati  liecina, ka pērn negadījumos Ķīnas ogļraktuvēs gāja bojā 1973 cilvēki, kas ir par 19% mazāk nekā gadu iepriekš, tomēr darba tiesību aktīvisti uzsver, ka bojāgājušo skaits ir lielāks.

Straujās ekonomikas izaugsmes dēļ Ķīnā pieaug arī energoresursu pieprasījums. Pasaules otra lielākā ekonomika ir lielākais ogļu patērētājs pasaulē.

BNS