Ķīna un Indija 50 gadu laikā pārspēs pārējās pasaules ekonomikas
Nākamo 50 gadu laikā Ķīnas un Indijas ekonomikas uzrādīs labākus rezultātus par visām pārējām ekonomikām pasaulē, teikts Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) jaunākajā ziņojumā.
Organizācija ziņojumā "Raugoties uz 2060.gadu: Ilgtermiņa globālās izaugsmes perspektīvas" prognozē, ka Ķīnas un Indijas ekonomiku iekšzemes kopprodukta (IKP) daļa gandrīz divkāršosies - līdz 46%.
Tikmēr rūpnieciskās ražošanas īpatsvars 34 OECD dalībvalstīs 2060.gadā samazināsies līdz 43%, salīdzinot ar 65% šobrīd.
Savukārt straujākā izaugsme, kas veidos 3% vai vairāk, prognozēta Indijai - 5,1%, Indonēzijai - 4,1%, Ķīnai - 4%, Saūda Arābijai - 3,1%, Meksikai un Dienvidāfrikai - 3%.
Jau 2016.gadā Ķīna varētu nomainīt ASV kā pasaulē lielākā ekonomika, bet ilgtermiņā Savienotās Valstis varētu apsteigt arī Indiju prognozē organizācija.
Japānas, kā arī vairāku svarīgu eirozonas valstu iedzīvotāju straujās novecošanās dēļ tās pārspēs tādas valstis kā Brazīlija vai Indonēzija, kuru iedzīvotāji ir jaunāki.
Tajā pašā laikā ienākumu apjoms uz vienu iedzīvotāju nabadzīgākajās valstīs līdz 2060.gadam četrkāršosies, bet Ķīna un Indija piedzīvos pat vairāk nekā septiņkārtīgu pieaugumu, teikts OECD paziņojumā.
"Taču dzīves līmenis šajās valstīs un vairākās citās attīstības valstīs 2060.gadā joprojām būs vien ceturtdaļu līdz 60% no vadošo valstu līmeņa," prognozē organizācija.
LETA, Foto: EPA, AFP/LETA