Jaunais Japānas premjers apmeklē avarējušo Fukušimas AES
Jaunais Japānas premjerministrs Sindzo Abi sestdien apmeklēja 2011.gada katastrofā avarējušo Fukušimas atomelektrostaciju, uzsverot, ka centieni atgūties pēc šīs kodolkatastrofas ir cilvēces vēsturē vēl "iepriekš nepieredzēts izaicinājums".
"Milzīgais darbs, kas nepieciešams, lai panākt spēkstacijas darbības pārtraukšanu, ir cilvēces vēsturē vēl iepriekš nepieredzēts izaicinājums," uzsvēra jaunais valdības vadītājs.
Tikmēr novērotāji prognozē, ka Japāna varētu atjaunot kodolprogrammu.
Kā norādījusi jaunā valdība, tā turpinās darbu pie iepriekšējās valdības solījuma 30 gadu laikā atteikties no atomenerģijas, un tā ļaus atjaunot tikai to atomelektrostaciju darbību, kuras būs izturējušas drošības pārbaudes.
Pēc pagājušā gada traģiskās katastrofas Fukušimas AES visi 50 Japānas kodolreaktori tika apturēti, lai veiktu papildu drošības pārbaudes, un līdz šim atjaunota tikai divu reaktoru darbība.
Līdz pagājušā gada postošajai zemestrīcei un tai sekojošajam cunami Japāna trešdaļu sava elektroenerģijas patēriņa nodrošināja ar kodolspēkstaciju palīdzību un tā ir ieguldījusi miljardiem dolāru izlietotās kodoldegvielas pārstrādes programmā.
Kā jau ziņots, 2011.gada 11.martā Japānu satricināja deviņas magnitūdas spēcīga zemestrīce, kurai sekoja katastrofāls cunami, kas brāzās pāri valsts ziemeļaustrumu piekrastei, nodarot milzīgus postījumus.
Fukušimas atomelektrostacijā pēc zemestrīces pilnībā sabojājās dzesēšanas sistēmas, kā dēļ notika kodolreaktoru serdeņu kušana un radioaktīvo materiālu noplūšana vidē, izraisot pasaulē nopietnāko kodolkatastrofu kopš Černobiļas atomelektrostacijas sprādziena 1986.gadā.