Pasaulē

Atkārtota prāva pret Mubaraku beidzas, kad tiesnesis atstādina sevi no lietas izskatīšanas

Jauns.lv

Ēģiptes tiesas tiesnesis, kas sestdien sāka izskatīt atkārtotu lietu pret gāzto valsts prezidentu Hosnī Mubaraku, atcēla sevi no lietas izskatīšanas un nosūtīja to apelāciju tiesai, kurai būs jānosūta lieta citai tiesai.

Atkārtota prāva pret Mubaraku beidzas, kad tiesnes...

Galvenas tiesnesis Mostafa Hasans Abdallāhs tiesai paziņoja, ka nosūtīs lietu Kasācijas tiesai. Viņš nepaskaidroja, vai sevi no lietas izskatīšanas atceļ interešu konflikta dēļ.

Oktobrī tiesnesis izpelnījās Ēģiptes politisko aktīvistu neapmierinātību, jo attaisnoja 25 Mubarakam lojālus cilvēkus, kas bija apsūdzēti par to, ka organizēja bruņotu vīru zirgos un kamieļos uzbrukumu Kairas Tahrira (Atbrīvošanas) laukumā 2011.gada tautas sacelšanās laikā.

Lai gan pēdējos mēnešos izskanējušas ziņas par Mubaraka slikto veselības stāvokli, sestdien viņš izskatījās vesels, kad, sēžot apsūdzēto norobežotajā vietā viņš smaidīja un māja atbalstītājiem, kā arī sarunājās ar saviem dēliem.

Atkārtota prāva pret Mubaraku sākās pēc tam pēc tam, kad tika apstiprināta viņa apelācija par pērn jūnijā piespriesto mūža ieslodzījumu.

Vietējās televīzijās pārraidītājos video bija redzams baltā tērpā ģērbies Mubaraks ar saulesbrillēm. Viņš uz nestuvēm pie Kairas Policijas akadēmijas, kur notiek prāva, tika izvests no neatliekamās medicīniskās palīdzības helikoptera, kas viņu atveda no Kairas militārās slimnīcas, vēstīja valsts ziņu aģentūra MENA.

MENA informēja, ka atkārtotas tiesas priekšā jāstājas arī korupcijā apsūdzētajiem Mubaraka dēliem Alaam un Gamalam, kā arī bijušajam iekšlietu ministram Habibam al Adli.

Pie tiesas sēdes norises vietas pulcējās vairāki Mubaraka atbalstītāji, bet viņu bija krietni mazāk nekā par drošību atbildīgo darbinieku.

2011.gada augustā sākās prāva pret Mubaraku, Adli un sešiem drošības dienestu vadītājiem saistībā ar demonstrantu nogalināšanu tautas sacelšanās 2011.gada sākumā laikā. Visi drošības dienestu vadītāji tika attaisnoti viņiem izvirzītajās apsūdzībās.

Mubarakam un viņa režīma iekšlietu ministram 2012.gada 2.jūnijā tika piespriests mūža ieslodzījums par to, ka viņi devuši rīkojumu nogalināt aptuveni 850 protestētājus pagājušā gada sākumā, apspiežot masu protestus, kuros Mubaraks tika gāzts.

Mubaraks 2011.gada 11.februārī atkāpās no Ēģiptes prezidenta amata pēc 18 dienu ilgiem masu nemieriem, kuru dalībnieki pieprasīja valdošā režīma maiņu.

Kopš apcietināšanas Mubaraks, kuram maijā apritēs 85 gadi, ir pārcietis vairākas veselības problēmas. Kad viņam iestājās koma, pat tika vēstīts, ka viņam bijusi klīniskā nāve.

Janvārī Ēģiptes Kasācijas tiesa nolēma, ka ir jārīko atkārtota prāva, jo, izskatot apelācijas sūdzību, tika atklāti procesuāli pārkāpumi.

BNS