Bangladešā astoņstāvu ēkas sagrūšanā bojāgājušo skaits sasniedz 348
Bojāgājušo skaits, Bangladešā trešdien sagrūstot komerciālai astoņstāvu ēkai, ir pieaudzis līdz 348 cilvēkiem, sestdien paziņoja valdība.
Gruvešos iesprostoto cilvēku glābšana vēl turpinās, un sestdien tika izglābti 29 cilvēki. Policija ir aizturējusi piecus cilvēkus saistībā ar šo katastrofu.
Bangladešas galvaspilsētas Dhakas nomalē Savaras rajonā sagruvušajā ēkā "Rana Plaza" atradās veikali, bankas filiāle un piecas apģērbu fabrikas. Neskarts palika tikai tās pirmais stāvs.
Ēkas sagrūšanas brīdī tajā bija vairāk nekā 3000 cilvēku. Līdz šim ir izglābti 2429 cilvēki, sestdien paziņoja armijas preses sekretārs.
Glābēju darbu apgrūtina tas, ka drupās iesprostotie cilvēki zaudē spēkus un viņu saucieni pēc palīdzības kļūst arvien klusāki.
Ēka sagruva pēc tam, kad apģērbu fabriku vadītāji bija ignorējuši strādnieku brīdinājumus par tās nestabilitāti.
Premjerministre Šeiha Hasina ir solījusi, ka katastrofas vaininieki tiks atrasti un tiesāti. Sestdien neilgi pēc pusnakts tika aizturēts firmas "New Wave Buttons and New Wave Style" valdes priekšsēdētājs Bazluss Samads un tās rīkotājdirektors Mahmudurs Rahamans Tapašs. Ir aizturēti arī divi Savaras pašvaldības inženieri, kas pēc ēkas apskates otrdienas vakarā bija atzinuši to par drošu, un bēguļojošā ēkas īpašnieka un vietējā politiķa Mohammeda Sohela Ranas sieva.
Aizturētie firmas vadītāji ir apsūdzēti nolaidībā, kas izraisījusi cilvēku nāvi. Līdzīgas apsūdzības paredzēts izvirzīt arī abiem inženieriem. Ēkas īpašnieka sieva ir aizturēta, lai viņu nopratinātu un pamudinātu vīru padoties varas iestādēm.
Izdzīvojušie stāstīja, ka šajā ēkā otrdienas vakarā radušās plaisas, kuru dēļ evakuēti apmēram 3000 strādnieku. Fabriku vadītāji vēlāk lika strādniekiem atsākt darbu. "Vienu stundu pēc mūsu ieiešanas fabrikā ēka ar milzu troksni sagruva," sacīja 24 gadus veca strādniece.
Katastrofas izprovocētie protesti Dhakā sestdien turpinājās un izplatījās arī uz Čitagongas pilsētu, kur protestētāji aizdedzināja vairākas automašīnas. Baidoties no vardarbības, varas iestādes pēc šīs katastrofas slēdza tekstilfabrikas Dhakā.
Bangladešā bieži sagrūst ēkas, jo daudzstāvu namu cēlāji mēdz neievērot būvniecības noteikumus. Trešdien sagruvušās ēkas augšējie trīs stāvi bija uzcelti nelikumīgi.