Pasaulē

Japānas premjers sola par trešdaļu palielināt iedzīvotāju ienākumus

Jauns.lv

apānas premjerministrs Sindzo Abe trešdien solīja dubultot valstī ieplūstošo investīciju apjomu, par trešdaļu palielināt iedzīvotāju ienākumus un samazināt birokrātiju, lai valsti padarītu par labāko vietu, kur nodarboties ar uzņēmējdarbību.

Japānas premjers sola par trešdaļu palielināt iedz...

Uzrunā, kurā premjers sniedza padziļinātāku ieskatu viņa plānotajās ekonomikas politikās, Abe norādīja, ka viņš padarīs Japānu par "pasaules atveseļošanas dzinēju", likvidējot važas, kas attur uzņēmumus no investīciju veikšanas valstī.

Abe solīja radīt "pozitīvu izaugsmes ciklu" ar vairākiem uzņēmumiem draudzīgiem pasākumiem un atjaunotiem pūliņiem pārvietot resursus uz tādiem sektoriem ar augstākas izaugsmes potenciālu kā infrastruktūra, medicīnas pakalpojumi un enerģētika.

"Ja mēs varētu sasniegt šo izaugsmes scenāriju, tad nacionālais kopienākums (NKI) uz vienu iedzīvotāju pārtrauks pašreizējo krituma tendenci un galu galā sasniegs 3% izaugsmi gadā," sacīja premjers. "Tad pēc desmit gadiem, es domāju, mēs to varētu palielināt par vairāk nekā 1,5 miljoniem jenu (8085 latiem), salīdzinot ar pašreizējo līmeni."

Japānas NKI uz vienu iedzīvotāju 2011.gadā bija 45 180 dolāri (24 306 lati).

Kopš nākšanas pie varas pērn decembrī Abe centies atdzīvināt Japānas ekonomiku un pārtraukt valstī vairākus gadus ilgušo deflāciju, īstenojot ekonomikas stimulēšanas plānu, kas sastāv no trīs posmiem.

Pirmie plāna divi posmi - vērienīgu valdības izdevumu programma un agresīva monetārā politika - jau veicinājuši optimismu par Japānas ekonomiku un izraisījuši Tokijas akciju biržas pieaugumu.

Abe, kurš solījis sīkākas detaļas par plāna trešo posmu publiskot šā mēneša laikā, norādīja, ka vēlas īstenot nodokļu reformas, kas palīdzētu radīt jaunas ekonomikas zonas, kā arī samazinātu birokrātiju tādās cieši regulētās, taču ienesīgās nozarēs kā enerģētika, medicīna un infrastruktūra.

Tāpat viņš līdz 2020.gadam plāno dubultot ārvalstu investīciju apjomu līdz 35 triljoniem jenu (188,6 miljardiem latu).

Finanšu tirgi uz premjera runu reaģējuši gan piezemēti, analītiķiem norādot, ka Abe vairāk uzskaitījis mērķus, nevis sniedzis ieskatu, kā tie tiks sasniegti.

LETA