Ķīnas astronauti devušies valsts vēsturē garākajā pilotējamā lidojumā kosmosā
Sagaidāms, ka astronauti, starp kuriem ir arī viena sieviete, misijā pavadīs 15 dienas.
Pasaulē

Ķīnas astronauti devušies valsts vēsturē garākajā pilotējamā lidojumā kosmosā

Jauns.lv

Ķīnas astronauti otrdien devušies garākajā pilotējamā lidojumā valsts kosmosa izpētes vēsturē. Kosmosa kuģis "Šeņdžou 10" startēja no kosmosa centra Gobi tuksnesī. Plānots, ka kosmosa kuģis savienosies ar eksperimentālo kosmosa laboratoriju "Tiaņgun-1" ("Debesu pils") un astronauti pārvietosies uz laboratoriju, lai veiktu eksperimentus.

Ķīnas astronauti devušies valsts vēsturē garākajā ...

Šī misija tiek uzskatīta par nozīmīgu soli ceļā uz Ķīnas mērķi uzbūvēt kosmosa staciju, kurā astronauti varētu uzturēties ilgu laika posmu.

Ķīna kosmosa izpētes jomā vēl nav guvusi tik lielus panākumus kā ASV un Krievija, taču tās kosmosa programmai ir ambiciozi mērķi, tostarp aizsūtīt astronautus uz Mēnesi un līdz 2020.gadam uzbūvēt orbitālo staciju.

2003.gadā Ķīna kļuva par trešo valsti pēc ASV un Krievijas, kas nosūtījusi cilvēku kosmosā, kad astronauts Jans Līvejs kosmosa misijas "Šeņdžou 5" laikā 14 reizes apriņķoja Zemes orbītu.

Pērnajā jūnijā ķīniešu astronauti pirmo reizi manuālā režīmā veica sava pilotējamā kosmosa kuģa "Šeņdžou 9" saslēgšanu ar orbitālo laboratoriju "Tiaņgun-1", kas kosmosā tika nogādāta 2011.gada septembrī.

Tas bija pirmais Ķīnas pilotējamais lidojums kosmosā kopš 2008.gada septembra un kopumā ceturtais.

LETA, Foto: AFP/LETA