EK viceprezidents: Valsts sektoram jākalpo pilsoņiem
Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Antonio Tajāni.
Pasaulē

EK viceprezidents: Valsts sektoram jākalpo pilsoņiem

Jauns.lv

Lai sekmīgi pārvarētu krīzi, ir svarīgi ne tikai samazināt valstu parādus, bet arī veidot tādu politiku, kas atbalstītu rūpniecību, mazo un vidējo uzņēmējdarbību un stiprinātu tirgu, un tas savukārt panākams, veidojot efektīvu pārvaldes sistēmu un mudinot valsts sektoru kalpot cilvēkiem - šādu pārliecību izteicis Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Antonio Tajāni.

EK viceprezidents: Valsts sektoram jākalpo pilsoņi...

"Ir jāmaina attieksme pret pilsoņiem. Angļu valodā ir tāds labs jēdziens "civil servant". Visi valsts sektora darbinieki ir kalpotāji, un nevis otrādi. Šādu attieksmi mēs cenšamies ieviest," viņš sacījis preses konferencē pēc otrdien Viļņā notikušās Eiropas Savienības (ES) ministru un EK locekļu neformālās apspriedes, kas bija veltīta iespējām atdzīvināt ES iekšējo tirgu.

"Mēs nevēlamies, lai būtu vairāk noteikumu, - mēs vienkārši gribam labus noteikumus, kas ļautu plaukt uzņēmējdarbībai," Tajāni teikto citē portāls "Ekonomika.lt".

Apspriedē runāts par to, kā labāk atdzīvināt ES iekšējo tirgu, kā skaidrāk un efektīvāk īstenot publiskos iepirkumus, sekmēt mazo un vidējo uzņēmējdarbību, samazināt administratīvo slogu un vairāk iesaistīt biznesā sievietes. Kā atzinis EK viceprezidents, šī tikšanās bijusi ļoti vērtīga, jo visiem pārrunātajiem tematiem būs svarīga nozīme, gatavojoties februārī paredzētajam ES samitam par rūpniecības jautājumiem.

Publiskie iepirkumi veido aptuveni 18% no ES iekšzemes kopprodukta, tādēļ ministri sprieda, kā tos atvieglot, plašāk izmantojot digitālās tehnoloģijas, piemēram, elektroniskos rēķinus.

Lietuvas saimniecības ministrs Ēvalds Gusts, kas vadīja apspriedi, pastāstījis, ka Lietuvā jau aptuveni 80% publisko iepirkumu vismaz daļēji tiek veikti elektroniskā ceļā, kamēr visā Eiropas Savienībā tādā veidā tiek veikti tikai 10% publisko iepirkumu.

Kā norādījis ES iekšējā tirgus un pakalpojumu komisārs Mišels Barnjē, ja šis process tiktu pārcelts uz elektronisko vidi, Eiropa gadā ietaupītu aptuveni 80 miljardus eiro (56 miljardus latu).

Gusts apspriedes dalībniekus informējis, ka Lietuva savas prezidentūras laikā lielu uzmanību gatavojas veltīt valsts pārvaldes nastas samazināšanai, iekšējā tirgus izaugsmes veicināšanai, tiesību aktu pārskatīšanai un pakalpojumu direktīvas īstenošanai.

Saskaņā ar ES statistikas biroja "Eurostat" aplēsēm, pilnībā ieviešot šo direktīvu, uzņēmējiem tiktu palīdzēts papildus ietaupīt 1,5 miljardus eiro.

LETA/Foto: EPA/LETA