Pasaulē

Kambodžā protestē apģērbu fabriku strādnieki; viens gājis bojā

Jauns.lv

Kambodžas policija otrdien galvaspilsētā Pnompeņā raidīja asaru gāzi, gumijas lodes un atklāja uguni uz protestējošajiem apģērbu fabriku strādniekiem, nogalinot sievieti, kas ielas malā pārdeva rīsus, un ievainojot vismaz 20 cilvēku, paziņoja tiesību aizstāvju grupas.

Kambodžā protestē apģērbu fabriku strādnieki; vien...

Simtiem Singapūrā bāzētās kompānijas "SL Garment Processing" fabrikas strādnieku iesaistījās sadursmēs ar simtiem policistu, kas bija nosūtīti apturēt demonstrantu gājienu no fabrikas uz premjerministra Huna Sena rezidenci Pnompeņā. Protesti notika, jo fabrikā, kurā izgatavo apģērbus tādiem pasaulē pazīstamiem zīmoliem kā "Gap" un H&M, bija atlaidusi 720 cilvēkus par to, ka viņi streikoja pret sliktajiem darba apstākļiem,

"SL Garment Processing" darbinieki jau vairākus mēnešus protestē, pieprasot labākus darba apstākļus un samaksu.

Vardarbība otrdien izcēlās pēc tam, kad policija nosūtīja piecus policistus sarunu ceļā vienoties ar demonstrantiem, kas policistus ielenca un draudēja piekaut, atklāja tiesību aizstāvju grupas "Adhoc" vecākais izmeklētājs Čans Sovets.

Sievieti, kas pie protesta norises vietas pārdeva rīsus, skāra policijas raidīta lode, apstiprināja gan "Adhoc" pārstāvis, gan viņa kolēģis no tiesību grupas "Licadho" Ams Sams Ats.

Čans Sovets stāstīja, ka ir ievainoti seši demonstranti, kā arī pieci budistu mūki, kas ievainojumus guva, kad policija asaru gāzi raidīja budistu templī pagodā, kur demonstranti meklēja patvērumu no policijas. Vēl deviņi citi cilvēki ir ievainoti, tostarp jaunieši, kas iesaistījās sadursmēs, un nejauši garāmgājēji.

Valsts amatpersonas apstiprināja viena cilvēka bojāeju sadursmēs, bet atteicās komentēt, vai drošības spēki ir atklājuši uguni.

Kambodžā ap 650 tūkstošiem cilvēku strādā vairāk nekā 500 apavu un apģērbu fabrikās. Lielākā daļa fabriku izpilda Rietumvalstu zīmolu pasūtījumus. Tas ir galvenais valsts ārējo ienākumu avots. Pērn šī nozare valsts ekonomikai deva 2,5 miljardus latu vērtus ieņēmumus, tomēr pēdējā laikā nozari satricinājuši streiki pret mazām algām un sliktiem darba apstākļiem.

BNS

Tēmas