Turcijā tiesa visparastākās peldēšanas brilles atzīst par ieročiem
Turcijas tiesa par ieročiem atzinusi peldēšanas brilles un citus aizsarglīdzekļus, ko demonstranti šā gada vasarā izmantoja plašajās protesta akcijās pret valdību, piektdien vēsta Turcijas plašsaziņas līdzekļi.
Lai aizsargātu sevi no policijas izmantotās asaru gāzes, demonstranti šā gada jūnijā pieredzēto plašo mītiņu laikā bija bruņojušies ar pašdarinātām maskām, kas bija veidotas no plastmasas pudelēm, motociklistu ķiverēm un peldēšanas brillēm.
Taču, kā ceturtdien atzina Stambulas tiesa, šādus priekšmetus iespējams klasificēt kā ieročus. Šāds atzinums pieņemts lietā pret 23 cilvēkiem, kuri bija iesaistījušies demonstrācijās pret varasiestāžu ieceri apbūvēt Stambulas Gezi parku.
"Viņi nebija devušies uz Gezi parku, lai peldētu, jo tur nav peldbaseina," tiesas spriedums citēts vairākos laikrakstos.
Turciju jūnijā satricināja plaši protesti, kas sākās kā miermīlīgas demonstrācijas pret koku izciršanu Stambulas Gezi parkā. Kad policija maija beigās izšķīrās pielietot spēku, lai demonstrantus izklīdinātu, lokālie protesti pārauga valsts mēroga kustībā, kuras dalībnieki vērsās pret premjerministra Redžepa Tajipa Erdogana pieaugošo autoritārismu.
Varasiestādes brutāli vērsās pret protestētājiem, un demonstrāciju apspiešanas gaitā gāja bojā vismaz seši cilvēki, bet vairāk nekā 8000 guva ievainojumus.
Tiek lēsts, ka kopumā, pieprasot Erdogana atkāpšanos, ielās izgāja 2,5 miljoni cilvēku. Daudzi valstī uzskata, ka Erdogans, kas atradies pie varas jau 11 gadus, kļūst arvien autoritārāks. Opozīcija Erdoganu un viņa vadīto Taisnīguma un attīstības partiju (AKP), kas izveidota uz iepriekš aizliegtās islāmistu kustības bāzes, apsūdz centienos uzspiest līdz šim sekulārajai valstij islāma vērtības.
LETA