Turcijā izceļas sadursmes pēc divu kurdu nogalināšanas
Turcijas policija sestdien izmantoja asaru gāzi un ūdens lielgabalus, lai Stambulā izklīdinātu protesta akciju, kas notika divu kurdu, kas tika nošauti sadursmēs dienu iepriekš, bēru laikā.
Simtiem protestētāju no degošām riepām izveidoja barikādes uz ceļa Juksekovas rajonā kurdu apdzīvotajos Turcijas dienvidaustrumos. Viņi arī apmētāja policistus ar akmeņiem.
Sadursmes izcēlās pēc tam, kad piektdien vardarbīgās sadursmēs ar policiju tika nošauti 34 un 32 gadus veci demonstranti. Sadursmes izraisīja apgalvojumi, ka ir iznīcinātas kurdu nemiernieku kapsētas.
Vietējā gubernatora birojs noliedza kapsētu, kur apglabāti aizliegtās "Kurdistānas strādnieku partijas" (PKK) iznīcināšanu.
Piektdien bruņoti vīrieši meta degbumbas un rokas granātas uz drošības spēku pārstāvjiem, un vietējie plašsaziņas līdzekļi vēstīja ka ir notikusi apšaude starp demonstrantiem un drošības spēkiem.
Opozīcijā esošā Republikāņu Tautas partija (CHP) viceprezidents Sezgins Tanrukulu nosodīja divu cilvēku "sodīšanu ar nāvi", bet kurdus atbalstošā Miera un demokrātijas partija (BDP) pieprasīja premjerministra Redžepa Tajipa Erdoana atvainošanos.
Atsaucoties uz autopsijas rezultātiem, Turcijas plašsaziņas līdzekļi vēstīja, ka 34 gadus vecais vīrietis tika sašauts sešas reizes, bet 32 gadus vecajam vīrietim bija divas šāvienu brūces.
Tūkstošiem kurdu, no kuriem dažiem bija PKK karogi, sestdien apmeklēja abu bojāgājušo bēres.
Policija izmantoja asaru gāzi un ūdens lielgabalus, lai izklīdinātu protesta akciju Stambulā, kas notika solidarizējoties ar abiem upuriem.
Incidenti notika pēc vairākiem mierīgiem mēnešiem Turcijas valsts un PKK attiecībās, kas pasludināja pamieru martā pēc slepenām sarunām starp PKK un valsts spiegu aģentūru.
Tomēr miera process nobremzējās, kad kurdu nemiernieki septembrī paziņoja, ka aptur savu aiziešanu no Turcijas zemes, apsūdzot valdību par nespēju īstenot solītās reformas.
PKK, kuras ideoloģija ir marksisms, 1984.gadā sāka cīņu pret Turcijas valsti, lai panāktu kurdiem pašnoteikšanās tiesības šīs tautas apdzīvotajos Turcijas dienvidaustrumos. Šajā bruņotajā konfliktā ir gājuši bojā vairāk nekā 45 tūkstoši cilvēku. Turcija, Eiropas Savienība un ASV atzīst PKK par teroristisku organizāciju.