Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
8 komentāri
Sakārtot:
Daiga Roze
2021. gada 3. decembrī 07:29
Ietves un pieguļošas teritorijas pieder pašvaldībai....šis ,,pasākums,, velkas līdz no padomijas laikiem,jo pašvaldībām ir izdevīgi,ka privātmāju īpašnieki uzkopj pašvaldībai piederošo.... Daugavpils pašvaldība šo normu ir atcēlusi.
Ziņot par komentāru Paldies! Ziņojums par komentāru ir saņemts
Daiga Roze
2021. gada 3. decembrī 07:32
Daugavpils pilsētas domes kārtējā sēdē, kas norisinājās 28.janvārī, deputāti akceptēja grozījumus Saistošajos noteikumos par Daugavpils pilsētas teritoriju kopšanu un būvju uzturēšanu, atbrīvojot privātmāju īpašniekus no pienākuma uzkopt piegulošo teritoriju. Turpmāk šo funkciju uzņemsies pašvaldība. Noteikumi jaunā redakcijā stāsies spēkā, kad tos būs izskatījusi un akceptējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Tas varētu prasīt aptuveni mēnesi. Līdz tam brīdim aktuāli paliek esošie noteikumi, saskaņā ar kuriem īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošās teritorijas – gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, grāvju, caurteku vai zālāju līdz brauktuves malai, bet, ja tādas nav, 5 metru attālumā no īpašuma robežas, – uzturēšanu un savlaicīgu kopšanu jāturpina nodrošināt nekustamā īpašuma īpašniekam vai faktiskajam valdītājam. No šāda pienākuma jau ir atbrīvotas darbnespējīgās personas vai personas ar 1.vai 2.grupas invaliditāti, kuru īpašumā pastāvīgo dzīvesvietu nav deklarējusi vai faktiski tajā nedzīvo cita darbspējīga persona. Pašvaldība jau šobrīd veic privātās apbūves sektorā esošo ietvju attīrīšanu no sniega un apledojuma. Stājoties spēkā jauniem noteikumiem, tā uzņemsies arī publiskā lietošanā esošo privātmājām piegulošo teritoriju uzturēšanu, attīrot tās no atkritumiem, pļaujot zāli, savācot nobirušās lapas un zarus pēc pašvaldības noteikta grafika vai regularitātes. Māju īpašniekiem šāda pienākuma vairs nebūs, taču, ja būs vēlme turpināt pieguļošo teritoriju sanitāro uzturēšanu, iekopt iepriekš izveidotās puķu dobes, to varēs darīt. Tajā pat laikā spēkā paliek prasība uzturēt privāto teritoriju kārtībā un nodrošināt tās sanitāro tīrību. Tas attiecas arī uz neapbūvētajiem zemesgabaliem. Par teritorijas piegružošanu īpašnieks vai faktiskais valdītājs var tikt saukts pie administratīvās atbildības. Teritorijas sanitārās uzkopšanas noteikumi daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām paliek nemainīgi: to, tāpat kā līdz šim, turpinās veikt apsaimniekojošās organizācijas. Privātmājām piegulošo publisko teritoriju uzkopšana no pašvaldības budžeta papildus prasīs līdz 130 000 euro gadā.
Ziņot par komentāru Paldies! Ziņojums par komentāru ir saņemts
Maija Spiesecke
2021. gada 3. decembrī 08:41
Vacija. Mums vispar nav tädu,kä setnieku. Par ziemas sniega tirisanu gan pie privatmäjäm un daudzdzivoklu majäm-Atbrauc kautkäda mazä tehnika un iztira ietves. Bet vienmer pirmäs velo joslas. siltajä periodä ari 1 reiz menesi noplauj zali,apkopj puku dobes.. Tas viss mums ir ieklauts mäjas apsaimniekosanä. Privat mäju ipsnieki maksä pilsetai, vai rätei par pakalpojumu 1 reiz gadä. Bet summas nav lielas.
Ziņot par komentāru Paldies! Ziņojums par komentāru ir saņemts
Sauja Sniega
2021. gada 3. decembrī 09:10
Burvīgi. Jūsu zvans kalpos par pierādījumu gadījumā, ja jums liks sodu par nenotīrītu ietvi. Bet, ja jūs būsit notīrījis ietvi un devies uz darbu un nebūsiet pamanījis, ka traktors piecūkojis ietvi, tad sodu dabūsiet. Iedzīvotāji maksā ne mazu NĪN, bet viņiem vēl jāapmaksā pašvaldības īpašumu sakopšana. Arī daudzdzīvokļu mājās, starp citu. Tur dzīvokļu īpašnieki algo sētnieku, kam jāvaktē, lai notīrīto to pašvaldībai piederošo ietvi. Un, lai pašvaldība nepukst, kur lai to naudu ņem. Tā saņem gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa daļu, gan pamatīgu NĪN. Šobrīd sanāk, ka arī fiziskas klaušas. Turklāt par ietvēm, kuras nevar uzgrūzt privātīpašniekiem, gan pasvaldība daudz neuztraucas, sanāks notīrīs, nesanāks, nenotīrīs. Rīgas Domē tāpat kā visā valstī būtu nepieciešama pamatīga budžeta revīzija, jo skaidrs, ka jauniem izdevumiem naudas nav, bet vecos pārskatīt neviens nevēlas, izrevidēt, cik efektīvi tiek organizēts darbs, vai funkcijas nepārklājas, vai netiek par kaut ko maksāts divreiz.
Ziņot par komentāru Paldies! Ziņojums par komentāru ir saņemts
Daiga Roze
2021. gada 3. decembrī 09:45
Dzintars Lielais ,,tajos,, saucamajos laikos - visiem privātmāju īpašniekiem bija jātīra ietves.....ļoti labi atceros,kā mēs bērni gājām palīgā opim šķūrēt sniegu no ietves....un tas bija jāizdara līdz plkst 8 rītā....
Ziņot par komentāru Paldies! Ziņojums par komentāru ir saņemts
Arturs Berzins
2021. gada 3. decembrī 10:05
Tà problema jau velkas gadiem,20 gadus tiiru,pec notirisanas brauc traktors un visu uzmet uz ietves ,bet kaut ko tur pieràdit,ka tas ir no ielas sniegs,praktiski ir neiespejams
Ziņot par komentāru Paldies! Ziņojums par komentāru ir saņemts
Janis Liekne
2021. gada 3. decembrī 14:55
To AB. Mūsdienās ,kad katram ir mobilais telefons ar kameru nevajadzētu būt problēmām. Foto vai video ar laika fiksāciju. Vienīgais lai atbildīgās iestādes atzīst foto un video materiālus, kas viņiem protams nav izdevīgi.
Ziņot par komentāru Paldies! Ziņojums par komentāru ir saņemts
Aiva Plise
2021. gada 5. decembrī 00:05
Kamēr gan ielu un ietvi neuzkops viens, tikmēr izmaiņu nebūs. Ja ietvi arī tīrītu pašvaldība-šaubos, ka viņi tā rīkotos.
Ziņot par komentāru Paldies! Ziņojums par komentāru ir saņemts

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi