Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
7 komentāri
Sakārtot:
Kopī peist
6. jūnijā 10:58
Tā marināde saprotu ka uz 1kg gaļas?....
Vita.
6. jūnijā 18:41
Tapec vien, ka ta ir padomju laiku marinade, tadu neestu.
😁><
6. jūnijā 19:32
Vita?tu tak esi debīla?!
Marika
6. jūnijā 20:07
Nu nezinu, nezinu !! Etiķi sevi cienoši cilvēki tai marinādē gan nelika. Pa strādnieku "ātrajai" metodei - tas gan, lai ātrāk, vai ja nebija pareizā gaļa, bet kaut kāds karbonādes gabals, to lai dabūtu mīkstu varbūt ka arī bija jāmērcē etiķī.... Bet, ja pareizā gaļa (nezinu kā latviski - pork tenderloin, vai krieviski вырезка), tad tikai sīpoli un 50g vīna, sāls, pipari pats pa sevi. Daži liek "hmeli-suneli". Esmu mēģinājusi ar to un bez, starpības gandrīz nav. Laika gaitā man ir izkristalizējusies recepte - tikai sīpoli plānās šķēlēs un jebkurš vīns. Es lietoju "white cooking wine", bet ar sarkano arī labi. Tas ir arī vistuvāk gruzīnu oriģināl receptei. Gruzīni marinādē liek arī cilantro=koriandrs=kinza, viņi to liek visiem ēdieniem, kā latvieši dilles. Bet tas pēc vēlēšanās, man personīgi nepatīk.
vita
6. jūnijā 22:29
tāpēc vien,ka tu tik debīla,paliksi vecmeitās,ne pista ne mīlēta!
dgdg
7. jūnijā 07:21
Nu jau tu riktīgi murgo . Pareizā gaļa un etiķi nelēja. Nekā nebija un tik ar etiķi šašliku taisija . Sīpoli un vis. Neviens uz kefīra vai majonēzēm ,CITRONA neko netaisija JO NEBIJA. UN NEIES JAU PRODUKTU IZNIEKOT
fakts ir tāds ka....
7. jūnijā 08:52
man patīk ar etiķi. tā etiķa garša.labi vēl piešaut klāt diļļu sēklas. samīca visu kopā un zem sloga. kinza ir pretīga. garšo kā mutē saspiests šampūns.

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi