Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
48 komentāri
Sakārtot:
rupeklis
2019. gada 13. augustā 17:38
Savējie savējos stutēs vienmēr.
UZMANĪBU
2019. gada 13. augustā 17:45
kampaņa, kas šobrīd no dažām koalīcijas partijām ir izvērsta pret Latvijas Universitāti un pret Indriķi Muižnieku, liecina tikai par vienu: tas ir kārtējā politiskā reiderisma mēģinājums, turklāt vēl pasniegts personiskās nepatikas mērcē. Un Muižnieks šajā spēlē, kur galvenais nav LU, bet gan LU nauda, īpašumi un iespējas tikt pie lietu bīdīšanas, ir tikai nejaušs upuris
diemžēl
2019. gada 13. augustā 17:46
Partokrātija ir ieinteresēta dalīt pēc iespējas vairāk resursu . Augstskolas un Baznīcas līdz šim bija relatīvi brīvas no partijnieku "kontroles", bet... laiki manās!
patiešām
2019. gada 13. augustā 17:47
laikam valdība grib, lai augstskolu rektori būtu politiski ielikteņi, kas pārvalda augstskolas neatkarīgi no akadēmiskā personāla, un kuru darbību akadēmiskais personāls faktiski nevarētu ietekmēt. Tad jau atliek vēl tikai likvidēt Satversmes sapulci un Senātu. Tam visam nav nekā kopīga ar augstskolu autonomiju, kas ir akadēmiska tradīcija visā civilizētajā pasaulē.
zem kalna dus
2019. gada 13. augustā 17:48
Lielākās bažas ir nevis par Muižnieku personīgi, bet gan par precedentu. Jo ja tiešām MK nobalsos par rektora neapstiprināšanu, tad tas nozīmēs, ka šāds nelikumīgs “scenārijs” ies cauri arī citās reizēs. Un tad varam atvadīties no jebkādas likumības un vismaz kaut kāda likuma rāmja: arī augstskolas tiks atdotas politiķiem saplosīšana
Mucińam
2019. gada 13. augustā 17:51
Vai likumi nav normatīvie akti?
Paps
2019. gada 13. augustā 17:51
Runájam par likumíbu, bet dzívojam ká Krievijá jau trísdesmit gadus. Galvenais, kuri visskalják bljauj par likumíbu, vélák izrádas vislielákie mafijas pakalpinji.
Muldoņa
2019. gada 13. augustā 18:01
LU bija, ir un paliks, bet dažnedažādi ar bezprincipu tiesiskumu aptaurētie pazudīs tāpat kā uzpeldējuši. Kurš nu viņus atcerēsies. Bet sava zvaigžņu stunda jāizmanto.
UPS
2019. gada 13. augustā 18:01
"Ministre savā preses konferencē trīs reizes pieminēja, ka viņai jau tas Muižnieks neinteresē, viņa caur šo Muižnieka apstiprināšanu grib izdabūt cauri, lai visās valsts dibinātajās augstskolās varētu izveidot politiskās padomes un šajās padomēs varētu salikt savus cilvēkus" Kas iznāk? vienu čekas ziņotāju nomainīs citi (šoreiz JKP "čekas") ieliktņi? >:)
rr
2019. gada 13. augustā 18:07
Šim fruktam sen laiks penzijā. Prihvatizācijas līdzbalstītājs.
oho
2019. gada 13. augustā 18:14
ta Shuplinska ir pret augstskolu autonomiju?!
ragana
2019. gada 13. augustā 18:22
nu pēc šitā nav iespējama arī pašvaldību reforma. bet pašvaldību reforma ir normāla parādība, ja ne tieši šī, tad vispār kaut kāda teorētiska. ne LU ne pašvaldības nav valsts valstī. pie tam pašvaldību sakarā - vietējās pārvaldes visatļautība un patvaļa jau venkārši besī, labumi tiek dalīti tikai savējiem, pie tam kā izrādās pat policija dažās pašvaldībās strādā tikai uz savējiem. Un jau no Grūtupa rakstiem zudusi ticība, ka kaut kas notiek tiešām pēc likuma nevis pēc sarunāšanas. Tagad jūs to pārmetat politiķiem, kas šobrīd ir valsts pārvalde nevis politiķi, bet paši? jums nestrādā tie paši sarunāšanas principi, jums viss tīri? (kristāltīri)
LV
2019. gada 13. augustā 18:23
LU nav atdalīta no valsts, tākā salīdzinājums ar Baznīcu nevietā. Bez tam pašā LU nav viennozīmīgas attieksmes pret Muižnieku, Unpilnīgsd nestksrības tai nav, jo ta ir valsts budžta iestāde.LU kā augstākās izglītības iestādi javada personībai, inteliģentai, ar nevainojamu reputāciju. Ko var mācīties strudenti no rektora, ka ar abam rokām turas pie amata? Pat padomijā "sšmucējušos" vadītājus meta ārā no amatiem un no partijas,
nav saprotams
2019. gada 13. augustā 18:24
Runājot par universitāšu neatkarību, kas ir izveidojusies viduslaikos, tad jāsaka, ka protama lieta - tā ir zinātniskās izpētes brīvība, neiejaukšanās pētnieciskā darbā, kā arī patvēruma došana studentiem, kuri bija noziegušies pret baznīcas mācību un tml ("Un tomēr viņa griežas"). Zinātniskās izpētes brīvība, kungi - profesori advokāti un pārējie interesenti! Vai tad valdība tur iejaucas? Nav dzirdēts!
burvis :)
2019. gada 13. augustā 18:28
Uz priekšu, lettiņi! Glīti un ētiski atbrīvosim visus no amatiem vietās, kur apgrozās profesori un liela nauda! :) lai vietā ieliktu politiskos komisārus :)

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi