Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
62 komentāri
Sakārtot:
par skolām
2018. gada 15. augustā 21:00
Nu tad varēs LEPOTIES un LIELĪTIES, ka vecāku bērni iet šādās skolās. Redziet "prestižās" Rīgas skolas, cik skaisti... : )
par skolām
2018. gada 15. augustā 21:06
Un tas kā šādās "prestižās" skolās izlasa `zelta graudus`, tas jau vispār virsotne visam, un tad lepojās. Pats zinu, kā pirms daudziem, daudziem gadiem Rīgas "prestižajā" skolā, lai no pamatskolas tiktu vidusskolā bija atsevišķi eksāmeni. Un tagad pats interesantākais, no šīs Rīgas"prestižās" pamatskolas tikai daļa audzēkņu tika šis pašas "prestižās" skolas vidusskolā, bet liela daļa citu audzēkņu, kuri iestājās šinī "prestižajā" vidusskolā - bija izlasīti no citām skolām - `zelta graudi`
Mode komentētājam “par skolām”
2018. gada 15. augustā 21:10
1.ģimnāzijā lielākoties tiešām mācās gudri bērni, citādi tur, pirmkārt, neiestājas, otrkārt, neiztur. Ja kārtīgi lasīji rakstu, tiek runāts par starptautisko olimpiāžu rezultātiem un ar tādiem vispār jālepojas. Mēs esam maza valsts ar gana labu intelektuālo potenciālu. No citas puses- kāpēc īsti talantīgiem bērniem nesit uespēju mācīties talantīgu bērnu skolā?
par skolām
2018. gada 15. augustā 21:11
Es personīgi uzskatu, ka laba skola ir tā, kura katram skolniekam nodrošina iegūt izglītību augstā līmenī, tā ka katrs skolnieks var nobeigt konkrētās skolas pamatskolu un veiksmīgi turpināt mācīties vidusskolā un nobeigt vidusskolu. Realitāte ir pavisam cita - "zelta graudu" izlasīšana un lepošanās ar šo izcilāko skolnieku sasniegumiem, kaut tam visam ir visai niecīgs sakars ar skolu. Pie tam daudzi teicamnieki paralēli skolai apmeklē privātskolotāju, tādā veidā ir vēl t.s. paralēlā skola......
par skolām
2018. gada 15. augustā 21:16
> 21:10 ļoti daudzi skolnieki ir talantīgi, bet neprasmīga pedagoga dēļ, visi šie skolnieka talanti paliek apslēpti skolniekā, tikai vēlāk, varbūt pēc daudziem gadiem šis cilvēks (varbūt , kuru skolā uzskatīja par viduvējību un lūzeru) atplaukst un gūst lielākus panākumus nekā tie visi teicamnieki toreiz skolā. Redziet, talantu ir daudz, un talanti ir dažādi, tikai tos ir jāprot saskatīt......
Vilārija Damperle
2018. gada 15. augustā 21:16
Vieta kur notāru un valsts uzņēmumu padomju locekļu bērneļiem un viņu vecākiem mērīties ar locekļiem, pardon, pipukiem.
>21:10
2018. gada 15. augustā 21:20
>21:10 Lepošanās nekas labs nav bijis . Tā ir nesusi tikai daudz nepatīkama un daudz slikta dzīvē. Varbūt tā ir viena no lielākajām mūsu sabiedrības problēmām, šīs alkas pēc lepošanās, šī vēlme palepoties. Tādēļ varbūt esam tādā PURVĀ iestiguši, ka tālāk par to lepošanos netiekam....:))))
Mode
2018. gada 15. augustā 21:21
Izglītība Rīgā vispār balstās uz privātskolotājiem un tas, protams, ir nepareizi. Pati uzskatu, ka bērns, ja gribēs mācīties, darīs to jebkurā skolā, jo izglītības programma ir vienāda. Absolvēju lauku vidusskolu, dzīvē neko zaudējusi neesmu, arī olimpiādēs labi startēju, taču nopietnākos konkursos atdūros pret to pašu Cēsu ģimnāziju, starp citu. Katrs vecāks bērnam grib to labāko, balstoties uz dzīvesvietu. Tāpēc Rīgas vecāki tomēr cīnās par, viņuprāt, labākajām skolām un tā IR realitāte un Ti īpaši jūt 6. Un 9.klašu skolēnu vecāki. Tajā pašā laikā kaut vai ĀVĢ 12.klašu beidzēji ir sastājušies jēdzīgās universitātēs un paldies viņus stutējošā EM vecākiem par to! Kā bērniem ( jauniešiem) klāsies tālāk, būs jau viņu pašu rokās. Nav arī nekā nosodāma, ja vecāki, kas to var atļauties, grib, lai viņu bērni studē ārzemēs. Nevajag vienkārši riet uz Rīgas skolām, situācijas ir dažādas.
par skolām
2018. gada 15. augustā 21:29
Drīzāk vajadzētu padomāt kādēļ mūsu sabiedrībā ir tik daudz biklu, nedrošu, neizlēmīgu cilvēku. Tik daudz cilvēku ar kompleksiem. Es domāju , ka šeit ir ļoti jāskatās kā konkrētie pedagogi ietekmē katra skolnieka izaugsmi. Ir tādi pedagogi, kuri skolniekam, kuram ir problēmas kādā priekšmetā, palīdz "izrāpties no bedres", palīdz uzlabot tik ievērojamā veidā sekmes, ka skolnieks kļūst par teicamnieku. Tātad tas lielā mērā ir atkarīgs no tā kādas metodes pedagogs pielieto savā darbā, kā veido darba plānu, kā veido kontaktu ar klasi, kā nodrošina, ka klasē valda miers un kārtība. Katram audzēknim var piemērot tādu apmācības metodi, kas konkrētajam audzēknim palīdz izglītošanās procesā, tika gribēt vajag. Un tikai nevajag stāstīt, ka pedagogs nevar pielietot visatbilstošākās metodes mācību procesā.Ar "zelta graudiem" ir viegli lepoties.
Mode “ par skolām”
2018. gada 15. augustā 21:32
Paga, jūs esiet grāmatas pārlasījies teorētiķis? Mūsdienu klasē iekšā ir būts? Mūsdienu bērnu psiholoģija, mācību programmas intensitāte zināma?
par skolām
2018. gada 15. augustā 21:37
Kad runāju ar citu pedagogu par nepieņemamām dažu skolnieku uzvedību "prestižajā" Rīgas skolā. Tad man tas otrs pedagogs sāka dikti skaisti "dziedāt" cik tiem bravūrīgajiem skolniekiem ir gudri, inteliģenti un kulturāli vecāki..... Tad ko var gribēt ?! Par uzvedības normām tiek aizmirsts, emocionālā vardarbība ir realitāte daudzās skolās, tikai redziet ..... tas skolas labais vārds....par to tak tie pedagogi un skolas vadība dikti uztraucas :)
Rīgas 72. Vidusskola
2018. gada 15. augustā 21:39
Toties mēs regulāri piekāvām apkārtējo skoļu vārguļus, un 72. vidusskolas malači joprojām pietesīs tos pirmos ģimnāzistus, tā ka inteliģence pampersos sasūksies
par skolām
2018. gada 15. augustā 21:45
Pie privātskolotājiem iet tieši daudzi teicamnieki. Tur jau tas lieta, ka citi teicamnieki, par teicamniekiem kļuva tikai pateicoties tam , ka gāja t.s. paralēlajā skolā - apmeklēja privātskolotājus dažādos mācību priekšmetos. Daudzi skolās strādājošie pedagogi ar ļoti mazu interesi pievēršas katram konkrētam audzēknim klasē, vieglprātīgi kādu "apzīmogo" par lūzeru un neveiksminieku, nemaz nepalūkojoties dziļāk kādas ir konkrēta skolnieka problēmas - nemaz nav intereses šim skolniekam palīdzēt. Zinu dažādus pedagogus, un tikai maza daļiņa no viņiem ir tādi, kuri ir savu uzdevumu augstumos.
ES
2018. gada 15. augustā 21:54
Nav taisnība....RTU inženierzinātņu vidusskolai rezultāti augstāki
Mode “ par skolām”
2018. gada 15. augustā 21:55
Klau, bez pedagogiem bērniem ir arī vecāki. Tev tā nešķiet?

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi