Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
123 komentāri
Sakārtot:
:D
2017. gada 14. novembrī 14:22
Smieklīgi. Grib uztaisīt pārvaldi, kur samazinās darbinieku skaitu, priekšnieku un vadītāju skaits paliks tāds pats, darbinieki dabūs strādāt 2reiz vairāk turpinās saņemt maksimāli 500 euro uz rokas, kamēr vadītāji uz atlaisto rēķina saņems 3-4 reizes vairāk (ap kādiem 3-4 tūkstošiem uz rokas).
Smaids
2017. gada 14. novembrī 14:30
Maza galva, maza pārvalde
Uz laukiem
2017. gada 14. novembrī 14:36
Cik var ļurināt par to valsts pārvaldes reformu. Izdariet kaut ko reālu! Tikai kladzina .... protams, ka visas ministrijas citas institūcijas būs pret...,bet reāli tikai notiek darbu imitācija un mūžīgā kafijošana. Tas ir jābeidz! Visu revidēšanu sākt ar augšu. Pietiek astoņas ministrijas!!! Un iesēdējušos veseĺības uzlabošanai uz Laukiem un tikai uz laukiem.
Antiņš
2017. gada 14. novembrī 14:40
Ministrijas jāsamazina! Kādas trīs varētu atstāt un visa veida ierēdņus par 90% samazināt. Saeimas deputātus arī par 90% un bez padomniekiem, ja balotējies par deputātu, tad nedrīksti būt pamuļķis ar padomnieku baru "pakaļā". Pašvaldības tikai pilsētās! Lauku apkaimes pašvaldības likvidēt visas un pievienot tuvējai pilsētai.
Arvīds
2017. gada 14. novembrī 14:57
Kauns par šo klounādi. Jau no sākuma ir acuredzami, ka tādai valstij žurkulēnu skaitu ir jāsamazina proporcionāli iedzīvotāju skaitam, nevis neefektīvu ministriju skaitam. Ministrijas, ka partiju barotavas nekad nesadūšosies samazināt, arī to departamentu skaitu arī. Pirmsvēlēšanu vāvuļošana. Lai pamēģina izdzīvot uz vidējas pensionāra algas. Kretīnu nepamatotie aprēķini algām valsts pārvaldē. Ekonomikas un Finanšu ministriju ekonomiski nepamatoti aprēķini, kā arī nespēja reāli kaut ko prognozēt, visaugstākā kwt stundu maksa Eiropā, viszemākās subsīdijas lauksaimniekiem neko neapliecina ??
Valdis Kalnozols
2017. gada 14. novembrī 14:59
Latvijas attīstību kavē tas, ka cilvēkiem, kam esam uzticējuši attīstīt mūsu valsti, nav patiesas motivācijas to darīt, izņemot politisko atbildību. Pašvaldību un valsts atbildīgās amatpersonas saņem atalgojumu, kas nav atkarīgs no viņu darba rezultātiem – padarītā vai nepadarītā. Salīdzināšanai - pašvaldības vadītāja atalgojums ir ap 1000-2000 eiro mēnesī, savukārt liela uzņēmuma, piemēram, airBaltic vai Lattelecom vadītājs gada laikā, mērķtiecīgi un sekmīgi attīstot uzņēmumu, var nopelnīt simtiem reižu vairāk. Šī nevienlīdzība rada augsni korupcijai valsts. Tīri cilvēcīgi var saprast cilvēku, kas ir izjutis vilinājumu pieņemt kukuli vai pat ļāvies šim kārdinājumam, jo viņš ir godprātīgi darbojies, attīstījis sev uzticēto un nav saņēmis savam darbam cienījamu atalgojumu, un jūtas nenovērtēts. Šī situācija veicina arī to, ka pieredzējuši un zinoši vadītāji ar organizatora prasmēm un pieredzi nevēlas strādāt pašvaldību vai valsts amatos, viņi izvēlas strādāt lielajos uzņēmumos un saņemt atalgojumu - atbilstošu savām prasmēm un pieredzei. Ir teiciens - vieds uzņēmējs Dievam lūdz nevis miljonu, bet motivāciju nopelnīt miljonu, jo, ja ir motivācija, neviens mērķis nav par lielu. Lielo ārzemju kompāniju vadītāji no uzņēmuma peļņas saņem 10%. Uzskatu, ka līdzīga sistēma ir jāievieš arī Latvijā. Piemēram, ja premjerministrs ar savu darbu, zināšanām un pieredzi ir veicinājis tautsaimniecības attīstību, un, nepaaugstinot nodokļus, panācis, ka budžetā ienākumi ir pieauguši par 100 miljoniem eiro, viņam ir tiesības saņemt 10 miljonus, ar kuriem prēmēt savas komandas locekļus. Tieši tāpat - ja pašvaldības vadītājs ir panācis, ka viņa pašvaldībā ir lielāks uzņēmējdarbības apgrozījums, līdz ar to lielāki ienākumi pašvaldības budžetā, viņš ir pelnījis saņemt desmito tiesu. Darbojoties motivējošai sistēmai, valsts un pašvaldību amatpersonas nevis ņemtu kukuļus, bet būtu ieinteresēti strādāt, lai valsts un pašvaldība attīstītos. Turklāt motivācijas sistēmai jāparedz arī to - ja amatpersona nespēj sasniegt uzticētos mērķus, tad viņa vietā nāk nākamais. Savukārt nodokļu maksātāju naudas izšķērdētājus sodītu līdzīgi kā uzņēmumu vadītājus - ar kriminālatbildību.
Valdis Kalnozols
2017. gada 14. novembrī 15:00
Ir svarīgi ieviest valstī labas pārvaldības principus un amatpersonu motivācijas sistēmu, tas ir nepieciešams, lai valsts varētu attīstīties. Šajā sakarā arī īpaši vēlos uzrunāt tautiešus : Jūs velti domājat - Mūs jau tāpat neuzklausīs... Esmu pārliecināts, ja tauta ir vienota kādā jautājumā, politiķi ņem vērā sabiedrības viedokli. To pierādīja cilvēku prasība - aizliegt atrakcijās un cirkā izmantot savvaļas dzīvniekus, kādu pat nav Latvijā... Taču politiķi ieklausījās protestējošajā pūli un šo likumu pieņēma. Latvijas sabiedrības sadalīšana savstarpēji viena otru apkarojošās partijās daudzējādā ziņā atgādina parunu - SKALDI UN VALDI. Latvijai ir trīs aktuālas problēmas, kuras nepieciešams nekavējoties risināt – valstij nav mērķu, kādu mēs vēlamies nākotnē redzēt Latviju, nav skaidras stratēģijas un rīcības plāna, kā nokļūt līdz šiem mērķiem, kā arī valsts un pašvaldību aparāts nav motivēts sasniegt un realizēt valstiski svarīgus mērķus, stratēģiju un rīcības plānu. http://www.reitingi.lv/lv/news/raksta/116382-valdis-kalnozols-motivacija-celt-labklajibu-vai-nemt-kukuli.html
Valdis Kalnozols
2017. gada 14. novembrī 15:00
Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas attīstība, dara savu darbu tā, kā to prot, un daudzi strādā ar sirdi un dvēseli. Problēma ir tā, ka mūsu valsts pārvaldē neeksistē, netiek ievēroti sakarīgi, loģiski un organizēti valsts pārvaldes principi - tā sauktie labas pārvaldības principi, kā arī tas, ka necienām un negodājam cilvēkus, kas spēj vadīt un organizēt. Ja valstij nav valstiski svarīgu mērķu, stratēģijas un rīcības programma, nav iespējama tās attīstība un nākotne. Sekas mēs redzam - 370 tūkstoši darbspējīgu tautiešu pelna iztiku ārzemēs, bet valstij ir 10 miljardu eiro parādsaistības. Turklāt, ja situācija nemainīsies, tautieši neatgriezīsies dzimtenē, jo viņiem nav motivācijas un pamudinājuma atgriezties Latvijā. Valsts pārvalde kā kuģis bez kompasa. Ilgtermiņa Rīcības programma ir nepieciešama, lai sasniegtu valstiski svarīgus mērķus, taču mūsu valstī tā netiek īstenota. Daudzas lietas notiek pašplūsmā, tādēļ var teikt mēs mīņājamies uz vietas. Valsts amatos tiek iecelti cilvēki, viņiem dots abstrakts uzdevums - vadīt valsti. Taču neviens nav pateicis, kādu mēs vēlamies redzēt Latviju nākotnē. Teikšu salīdzinājumā - ministru prezidentu Māri Kučinski ir nozīmējuši par kuģa kapteini, taču nav pateikts, kur kuģim ir jānonāk, kādā laika posmā tam jānokļūst līdz gala mērķim un kādi darbi jāpaveic kuģojuma laikā. Kučinska kungs izstrādā valsts attīstības plānus, taču tie nav ilgtermiņa. Ko gan valsts attīstībai nozīmē divu, trīs gadu plāni??? Vēlos arī uzsvērt, ka likumprojekti - ar mērķi sakārtot valsts un pašvaldības pārvaldi ir izstrādāti un iesniegti Saeimas deputātiem. Diemžēl nav guvuši atsaucību un sapratni... Vai valsti vada nepareizie cilvēki?
Valdis Kalnozols
2017. gada 14. novembrī 15:01
Cilvēki, kas vada mūsu valsti, savu darbu dara no sirds. Problēma ir tā, ka valsts pārvaldē pietrūkst cilvēku, kam ir zināšanas un pieredze darba organizēšanā. Un tad notiek, lūk, kāds scenārijs! Salīdzinoši - darbā teritorijas uzkopšanai tiek pieņemti pieci cilvēki, lai arī, labi organizējot darbus, šo darbu varētu padarīt divi. Šo cilvēku darbu neviens neorganizē, viss notiek pašplūsmā. Viņi dara sev uzticētos pienākumus un, dabiski, pieļauj lērumu organizatorisku kļūdu, piemēram, visi veic vienu darbu, rezultātā viens strādā, bet pārējie skatās, tad piecu slotu vietā pasūta 50, katrai sagrābto lapu kaudzei izsauc savu lapu savākšanas mašīnu... Tieši šādi pašlaik tiek pārvaldīta mūsu valsts, un tas ir caurums, kurā pazūd nauda, cilvēku darba un laika resursi, kā arī vēlēšanās kaut ko darīt... Būdams uzņēmējs, esmu nodarbojies ar darbu organizēšanu - pieredzējis, kādus zaudējumus rada kļūdas darbu organizēšanā, un pats no tām mācījies. Esmu pasniedzis darba organizēšanu tehnikuma grupām, tāpēc varu teikt, ka tā ir pamatīga un sarežģīta zinātne, un arī ļoti svarīga valsts attīstības funkcija. Piemēram, savulaik amerikāņi izstrādāja atombumbu trīs reiz ātrāk nekā krievi, jo izmantoja tolaik modernākās darba organizēšanas metodes. Savukārt, jau kā Saeimas deputāts, esmu pieredzējis to, ka Latvijas politiskajā vidē, ienākot cilvēkam, kas spēj organizēt un piedāvāt reālas idejas un plānus, viņu neviens nesaprot vai nevēlas saprast. Esmu par to, ka Saeimā ir jābūt dažādu profesiju pārstāvjiem – pedagogiem, mediķiem, aktieriem, jo ir jāpārstāv visas tautas intereses. Tomēr, kolēģi, lūdzu Jūs atvērt acis un saprast, cik svarīgi ir ieviest un īstenot loģiskus un sakarīgus valsts pārvaldes principus, jo tie ir nepieciešami, lai valsts varētu virzīties tālāk. Šajā sakarā arī īpaši vēlos uzrunāt tautiešus : Jūs velti domājat - Mūs jau tāpat neuzklausīs... Esmu pārliecināts, ja tauta ir vienota kādā jautājumā, politiķi pat ļoti ņem vērā sabiedrības viedokli. To pierādīja absurdā cilvēku prasība - aizliegt atrakcijās un cirkā izmantot savvaļas dzīvniekus, kādu pat nav Latvijā... Taču politiķi ieklausījās protestējošajā pūli un šo likumu pieņēma. http://www.reitingi.lv/lv/news/raksta/116020-valdis-kalnozols-mes-esam-slikti-saimnieki-sava-zeme.html
Valdis Kalnozols
2017. gada 14. novembrī 15:02
Latvijas sabiedrības sadalīšana savstarpēji viena otru apkarojošās partijās daudzējādā ziņā atgādina parunu - SKALDI UN VALDI. Latvijai ir trīs aktuālas problēmas, kuras nepieciešams nekavējoties risināt – valstij nav mērķu, kādu mēs vēlamies nākotnē redzēt Latviju, nav skaidras stratēģijas un rīcības plāna, kā nokļūt līdz šiem mērķiem, kā arī valsts un pašvaldību aparāts nav motivēts sasniegt un realizēt valstiski svarīgus mērķus, stratēģiju un rīcības plānu.
Redžs
2017. gada 14. novembrī 15:04
Ohohoho...kā tad, visus šos gadus darīts viss, lai tā valsts pārvalde uzpamptu kā tāds krupis. Un tagad šos tranus varēs izdzenāt? Kuru jūs šeit mānat..viņi visi turas pie savām vietām kā dēles, alga liela, jāstrādā nav, sociālās garantijas ir..ko vēl? plānot tik brīvdienas..
ārprāc!
2017. gada 14. novembrī 15:07
šausmas: atlaidīs 50000, un viss rullēs! Cik gan tur liekēžu salīduši!! Ministrijām tiešām jāsāk ar sevi. Kontrolieru, uzraugu ka biezs!!Un atvieglojiet papīratskaites iestādēs! kas tos lasa?!
...
2017. gada 14. novembrī 15:14
No Valsts pārvaldes reformu plāna, izcelts ar bold'u: "Līdz ar to investīcijas tieši vadītajos ir kritiski svarīgas." Protams.
...
2017. gada 14. novembrī 15:16
Nevis 50`000 atlaidīs, bet gan - starp tiem 50`000 ierēdņu skatīs, kurus 3000 atlaist! Kas par muļķīgu virsrakstu!
alise
2017. gada 14. novembrī 15:18
Nu tad 50000 vel bus jabrauc prom,biezie visi paliks,kaut kads murgs

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi