Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
9 komentāri
Sakārtot:
Mārcis Sūniņš
25. maijā 15:46
Bet mani visvairāk kaitina,ka NEVIENĀ ziņu portālā vairs nav iespējams izlasīt ziņas pareizā latviešu valodā. Dažreiz ir tā sarakstīts, vai arī iztulkots no citas valodas no ārzemju ziņu portāliem,ka nav pat iespējams saprast jēgu rakstam. Tulkojumus laikam iekopē tikai gogles tulkotājā un pārkopē tālāk. Tikko šajā pašā portālā izlasīju šādu virsrakstu "Anglijā bijušais jauniešu futbola vecuma komandu treneris atzīts par vainīgu 45 apsūdzībās, kurās viņš netikli pavedinājis 23 pusaudža vecuma zēnus." Tad jauniešu trenneris, vai futbola vecuma trenneris ? Es jau pat vairs nepievēršu uzmanību trūkstošām garumzīmēm un tml. sīkumiem.
Viks Tiktāliks
25. maijā 17:01
Labrīt, Veneranda, "sāls" jau labi sen oficiāli skaitās vīriešu dzimtes vārds — otrās deklinācijas izņēmums.
Viks Tiktāliks
25. maijā 17:02
Mārci, sasodīts, "treneris" raksta ar VIENU "n"!
ALIDA DJATLIKA
25. maijā 19:19
Ko gan citu var gaidit? Pilna Latvija ar okupantiem un daudzi latviesi viniem lieli draugi un ta ari izkroplo latviesu valodu ar dazadiem krievu valodas maisijumiem- vot, davai un daudziem jo daudziem citiem maisijumiem.
Ādolfs Nāks
25. maijā 19:53
Tad nu gan latviešu valodas skolotāja, neprot kontekstā atšķirt "minēts" vai "minets". Pieklājīgāk būtu salīdzināt ar "mīnēts". Lai gan, ja par minetiem tikai domā, cita lieta.
andris zārdiņš
25. maijā 20:24
Pasūtījuma raksts,lai novērstu uzmanību no īstajiem latviešu val. izcūkātajiem! Šī latviešu val. "atslēgas"skolotāja murgo par sintaksēm ,redziet aizmirstot,ka ne jau bērni publiskajā telpā runā briesmīga latviešu val. un ne jau krievi viņu kropļo (lielākā daļa krievu runā daudz pareizākā latviešu valodā nekā šie latv.krējums,"tobiš" jaunlat. "sasaukums") tā kā pārskatiet vien savu "pienesumu" latv.val. izaugsmē savā mūža darba "griezumā" un tad arī sintakse:))) silti iesaku ,kad "aiziesiet pie sevis" (kas jūsu skatījumā ir tikai pupu mizas) to pārdomāt un aprunāties ar īstiem LATVIEŠU valodas skolotajiem ,kuri droši vien vēl ir daudz ,tikai netiek pie vārda, jo nav "atslēgas"cilvēki! Starp citu...ключевой no krievu val., nav atslēgas kaut kas!!!
beerdrinkers
25. maijā 20:54
Izskatās, ka viņai ir tādas lielas acis.
beerdrinkers
25. maijā 20:57
Bet, ja daba deva, kamdēļ ne? Tas ir smuki.
Andris Upenieks
26. maijā 18:15
Ivetas Ratinīkas atzinumi ne tikai viegli saprotami, bet valodas problēmu loku asi atsedzoši... Smagākais tas, ka nav labas vietas, kur piedzimt valodai - pirmskolas, pamatskolas, vidusskolas skolotāji, arī augstskolu pasniedzēji (vakar teju katrā teikumā Ž.Ozoliņa KĀREIZ...) runā nepareizi, mediji muldas katastrofāli, vienaudžiem "tā kā" sava valodiņa, ģimenē - kā kurā, bet tīra nav sameklējama nekur... Latviešu valodas skolotājs (tagad pārprofilētais sociologs, politologs, arborists) būs nenozīmīgs Donkihots jau a priori zaudētā cīņā... Reformai jābūt visaptverošai - ar korektoriem, radaktoriem - it īpaši mediju pļāpātavās, ar tiesībām uzlikt uzpurņus barbarisma tiražētājiem publiskajā telpā, t.sk. izglītības iestādēs un citos valsts, pašvaldību kantoros...

Pievienot komentāru

Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem

Autorizēties
Komentāru noteikumi