Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
76 komentāri
Sakārtot:
gaisma
2017. gada 10. novembrī 12:42
Galvenais neaizmirst, ka šajā otrā stāva grupiņā bija tikai 5 bērniņi. Bet lejā, pirmajā stāvā ir daudz vairāk. Vajag glābt arī tos pavisam mazos zīdainīšus līdz 6 mēnešu vecumam, kas ir pirmajā stāvā. Tos vēl var paspēt izglābt nesatraumētus, ja viņus ievieto ģimenē, kur par viņiem var normāli rūpēties. Un arī vajag atcerēties par citiem bērnu namiem Rīgā - pļavniekiem un Teiku, kur ir zīdaiņi līdz 2 gadu vecumam arī. Bet prieks, ka kaut nedaudz ledus ir sakustējies.
kerija
2017. gada 10. novembrī 12:48
valsts tikai tagad attapas!!! Labklajibas ministrs itka no gaisa nokritis !!??Par to ir runats un runats , neviens neredz un negrib runat. KAUNS!!!
Baiba
2017. gada 10. novembrī 13:05
Pozitīvi, ka beidzot kaut kas varbūt tiks darīts! Pirmkārt, bērniem ir nepieciešama aprūpe, uzmanība 24 x7 garumā! Otrkārt, ne jau visiem ir iespējas iesaistīties un darboties kā brīvprātīgajiem! Protams labi, ka tādā veidā tiks sniegta papildus palīdzība, taču skumji, ka kārtējo reizi tiek saukta palīgā sabiedrība, kur reāli uzreiz, neatliekot ne minūti vajadzētu rīkoties tiem cilvēkiem, kas ir tiešā veidā saistīti ar bērniem.Treškārt, tā ir atbildīgo iestāžu, valsts nolaidība un bezatbildība, par ko ir jāsaņem reāls sods!
Atceramies
2017. gada 10. novembrī 13:09
....ka uz adopciju ir rinda. Vai šādām dlēgtajām iestādēm ir jābūt. Nav!!!!!! Un punkts. Šitās ....vecenes, kuras vada,kuras strādā ..murgs.
Aha
2017. gada 10. novembrī 13:18
Protams,sabiedrība palīdzēs arī šoreiz.
Esss
2017. gada 10. novembrī 13:26
Tos jobannujus ,,vecaakus,, , kuri savus beernus pamet valsts apgaadiibaa ,tos vajadzeetu sodiit. Piespiest saviem pamestajiem beerniem alimentus maksaat un par to naudu aukliites beernu namos algot. Visi taa kritizee iestaades ,bet nu cik var viena audzinaataaja sevi sadalit uz divdesmit ,trisdesmit beerniem? Tas nav reaali iespeejams. Beerniem vajag gimeni . 24 stundu saskari , kontaktu, miilumu un nodarbosanos. Kamdeel taadas rindas staav uz adoptaaciju ?
> Esss
2017. gada 10. novembrī 13:31
Tie jau ir sodītu vecāku bērni. Tos vecākus soda ar to, ka viņiem bērnus atņem un ievieto šādā te, smadzenes kastrējošā iestādē. Tās jau arī ir tās valsts rūpes par tiem nabaga bērniņiem.. Tas jau arī ir tas sods kuru tu pieprasi..
Nu nu
2017. gada 10. novembrī 13:34
Muļķības. Tie kam bērnus noņem, vispār nedomā šādās kategorijās. Kur nu par to ka viņa bērnu neņems rokàs bērnu namà
Ak
2017. gada 10. novembrī 13:35
Ka suudi, ta saniedriba- ziedot, adoptet, palidzet. Shiem slimajiem berniem vajadziga profesionala aprupe. Da, maksajiet cilvekcienigas algas, veidojiet konkursu utt. Varetu padomat, ka audzugimenes tas bus labak, letak, izdevigak... Tapat valsts maksa, pabalstus, sievieteibus droshi jaiet no darba prom, vismaz pirmo laiku noteikti.. Tak jadoma ar galvu!
aaa
2017. gada 10. novembrī 13:36
Varbūt ministriju ierēdnīši un deputātu kungi un kundzes tautai varētu rādīt priekšzīmi, paši paņemot savā ģimenē šos bērniņus ar dažādām diagnozēm?
Anna
2017. gada 10. novembrī 13:37
Kur kads reals sods biovecakiem? Tur parsvara nav brivu bernu? Kapec? Kapec jadod ir vel viena iespeja biodzerajmatei un tadam pat tevinam, ja berns jau ir pamests?
Esss
2017. gada 10. novembrī 13:37
Es tiesaam nesaprotu, vai ir iespeejams pamest beernu un cilveekam par to nekas nav . Nav jaapgaadaa , var ignoreet , aizmirst . Nakuj emocijas ,bet atbildiiba ,vai taa beidzot netiks prasiita? Kad gimene skiras ,berns paliek pie ,teiksim , maates , tad vina teetinam alimentus par beernu iekasee. Tas ir normaali. Kamdeel alimentus neiekasee tiem ,kuri bernus pamet valsij?
alias
2017. gada 10. novembrī 13:40
Pēc šī sižeta Labklājības ministrijas atbildīgajiem cilvēkiem katru dienu no rīta līdz vakaram būtu jābūt visos Latvijas bērnu namos. Katru dienu! Un ne tikai ar paviršām, iepriekš izziņotām kontrolēm reizi klasiskajā piecgadē! Latvijā uz katru bērnu ir divi ierēdņi! Nu tad pēdējais laiks beidzot sākt reāli un patiesi strādāt, ne tikai izdot bezjēdzīgus noteikumus, instrukcijas, direktīvas par kārtējo papīru kalnu! Jau tā žurnālisti rok to visu ierēdņu vietā. Nu tad beidzot vismaz sāciet strādāt! Šoreiz tiešām ir jācer, ka beidzot kaut kas sakustēsies. Un ne tikai ar bērnu namiem, arī sociālās aprūpes iestādēm, ceru, ka beidzot kāds sāks sakārtot arī psihiatriskās slimnīcas un ilgstošās aprūpes nodaļas! Aizbildinoties ar to, ka nav naudas, šajās iestādēs plaukst drausmīga nežēlība, nevērība, vienaldzība. Un iestāžu vadītāji to veicina!
KAUT KAADS GENOCIIDS!
2017. gada 10. novembrī 13:41
VISIEM ,KAS GRIB UN VAR, IR JAAIET UZ TO CENTRU UN JAAKLUUST,KAUT VAI DIENAS LAIKAA,PAR BEERNU APMIILOTAAJIEM,KAS VIÑIEM GRAAMATIÑU PARAADIIS,PADZIEDAAS,PARUNAAS,SABUCHOS. LAI GLAABTU VEEL KO VAR.....
> Esss
2017. gada 10. novembrī 13:41
Un starp citu - ar tiem bērniem šādi apietas jau par valsts naudu algotas auklītes. Cik tavuprāt alimentos samaksās tāds dzērājs, kurš tik smagi dzer, ka viņam bērnus atņem? Un kā strādās tā auklīte, kura saņems tādu algu? Pie kam Latvijā, tas ir bez maz oficiāls viedoklis - aprūpētājiem ir tik mazas algas, ka tas morāli attaisno viņu rīcību situācijās, ja viņu aprūpējamie mirst bada nāvē. Beidz pļūtīt ibio. Valsts šeit nav veids kā risināt problēmu. Valsts šai situācijā IR problēma. Problēma ir par valsts algu algotu cilvēku attieksme pret savu darbu, pret saviem aprūpējamiem. Tu piesauc kā risinājumu šoreiz lietas, kuras ir jau esošās problēmas pamatā. Ar to ka maksāsi tām maitām 100-200-1000 eiro vairāk - viņām tie bērni vairāk nerūpēs. Ne jau dēļ naudas cilvēkiem rūp vai nerūp mazas dzīvībiņas. Tur ne tikai direktori, tur visas tās maitas vajadzētu no darba padzīt un lai meklē sev darbu privātajā sektorā.. Tikai kurš tādas slinkas slampas ar šādu attieksmi darbā ņems? Un tur jau tā lieta, ka šādus cilvēkus neviens cits izņemot valsti nav gatavs algotā darbā ņemt! Un katru reizi kad tu saki - valstij jādara tas vai šitais - tu patiesībā saki, lai šādi te cilvēki izdara to vai šito.. nu nedarīs viņi, nedarīs. Lai cik tu maksātu. Tie kas ir darītāji - tos privātajā sektorā izķer un tie arī dara!

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi