Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
44 komentāri
Sakārtot:
ivars varna
6. augustā 07:27
citiem, kam nav ko dariit un ir liela nauda saak lietot narkotikas, katrs saiet sviestaa savaadaak
ALIDA DJATLIKA
6. augustā 08:32
Loti interesants un pamacoss raksts. Paldies.
beerdrinkers
6. augustā 10:08
Vecīt, vai tik tu nedirs?
Valdis Kalnozols
6. augustā 11:06
pārtraucam tautu padarīt slimu! Viedi un stipri vīri, kuri dibināja Latvijas valsti un rakstīja tās Satversmi, jau ir izstrādājuši mūsu valsts veselības aprūpes sistēmas vīziju, būtību un uzdevumus. Satversmes 111. punktā ir skaidri un gaiši teikts - Latvijas valsts aizsargā iedzīvotāju veselību un nodrošina minimālu medicīnisko palīdzību. Diemžēl pašlaik Latvijā ir pilnīgi pretēji - minimāli tiek aizsargāta un veicināta iedzīvotāju veselība, bet simtiem miljonu eiro tiek novirzīti slimību ārstēšanai. Latvijā cilvēki tiek padarīti slimi. Ar katru gadu slimību pabalstos izmaksātā summa pieaug par 20-40 miljoniem eiro, 2016. gadā tie bija 120-140 miljoni eiro. Faktiski ar nodokļu maksātāju naudu mēs atbalstām citu zemju tautsaimniecību - ārzemju zāļu un medicīnas iekārtu ražotājus. Tiem ir izdevīgi, lai tauta būtu slima un atkarīga no zālēm, nevis vesela, domāt un rīkoties spējīga.
Valdis Kalnozols
6. augustā 11:07
Kas ir jādara?! - Rīkojot informatīvas kampaņas, algojot speciālistus, izskaidrojam, ko nozīmē dzīvot veselīgi - kāpēc ir nepieciešamas fiziskās aktivitātes, uzturēšanās svaigā gaisā, veselīgs uzturs, atpūta, regulāras profilaktiskās veselības pārbaudes u.c. Tagad mēs ejam vieglāko ceļu, slinkojam un saslimstot meklējam ārsta palīdzību, tādējādi tērējam valsts nodokļu maksātāju naudu. Nerunājot par smēķētājiem un alkohola lietotājiem, kuri apzināti bojā veselību! Jebkuras zāles, ko lietojam, bojā kādu citu orgānu veselību. Un kurš gan spēs pateikt - vai esi izveseļojies zāļu vai placebo efekta ietekmē? - Fiziskajām aktivitātēm jābūt pieejamākām un tām ir nepieciešams valsts finansiāls atbalsts. - Liela nozīme ir veselīgam uzturam, jāēd viss, kas organismam ir nepieciešams - dārzeņi, salāti, piena produkti, gaļa utt. Ar pārtiku uzņemot visas nepieciešamās vielas, organisms neslimos (izņēmums varētu būt ģenētiskās slimības). Piemēram, vēža profilaksei speciālisti iesaka uzturā vairāk lietot produktus, kas organismā rada sārmainu vidi (dārzeņus, salātus), jo tad ir mazāks risks attīstīties ļaundabīgajām šūnām. - Latvijai jākļūst par veselīga uztura eksportētājvalsti. Nodokļu maksātāju naudu, kuru valsts novirza, atbalstot ārzemju medicīnas industriju, ir jāiegulda veselīgas pārtikas ražošanas attīstībā. Valstij jāatbalsta vietējie ražotāji ar labvēlīgu nodokļu sistēmu, sniedzot finansiālu, kā arī cita veida atbalstu. Risinājums būtu arī pārtikas precēm noteikt valsts pārdošanas cenu, lai ražotāji konkurētu nevis ar lētāku cenu, bet ar kvalitāti, ražojot veselīgu pārtiku.
Valdis Kalnozols
6. augustā 11:07
Ulmaņlaikos Latvija bija viena no lielākajām sviesta eksportētājvalstīm Eiropā. Latvijai ir visas iespējas kļūt par vienu no lielākajām veselīgas pārtikas ražotājvalstīm – līdzīgi kā Šveice. - Atbalstam, nevis nežēlīgi un agresīvi norokam savējos - politiķus, uzņēmējus, māksliniekus, kas atšķiras no citiem, nāk ar savu viedokli, spēju nopelnīt - gan sev, gan arī valstij, sabiedrībai. Spilgts piemērs tam bija nesenā pretvēža zāļu Rigvir sāga. Mani personīgi šokēja tas, ar kādu niknumu latvieši ir gatavi iznīcināt savu tautieti – zāļu ražotāju. Identiska situācija bija arī ar suņu barības DOGO ražotāju. Latvijas veselības aprūpes prioritātei jābūt veselības aizsardzībai un tikai tad seku likvidēšanai – slimību ārstēšanai. Gana bendēt tautu, atbalstot farmācijas un medicīnas iekārtu industriju! Mens sana in corpore sano - veselā miesā, vesels gars.
A B
6. augustā 11:12
Liels paldies par rakstu un par cilvēkiem, kas dalās ar savu pieredzi, lai kā tā nesakristu ar vispārpieņemtajām normām.
Melānija
6. augustā 11:52
Jā,ja cilvēks ir jauns,kāda runa par slimībām,slimības jau rodās līdz ar cilvēka novecošanos.Un,ja vēl ir naudas līdzekļi,tad var darīt,kā kungs ir darījis,tas jau nāk tikai par labu.
Mairita ZVirbule
6. augustā 12:29
Jā.Ļoti interesants un labs raksts.Vislabāk man patika tā atzīšanās par atgriešanos pie iepriekšējiem kārdinājumiem ēšanā un dzeršanā.Tik cilvēcīgi un saprotami.Kas pats to darījis, tas sapratīs.Bet badošanos es neveikšu,par daudz ekstremāli.Bet citādi - ļoti pamācoši.
Janīna Klintaja
6. augustā 12:36
paldies par rakstu,bet kur lai ņem to labu pārtiku? man pašai nesen bija kārtīgs VAU!!! nopirku labu,garšīgu pienu un ar viņu "laimīgi''saindejos!!! tak ļoti labi zinu,ka vasarā NEDRIKST lietot veikalā pirkto pienu.ka jau saka:''pati vainīga''! cilvēku zināšanai:vasaras,lai piens nēbūtu skābs, tājā lej ožamo spirtu,kaustisko sodu,ziepakmeni(tas bija krievu laikos) tagad,droši, klāt nākušas jaunie reagenti.tā ir mana pieredze! un kā lai tu esi vesels,ja nav nedz lauku,nedz ģimenes dārziņa??? veikalā arī tirgū cilvēks jau nevar zināt,ko perk!!! bet raksts-iedvēsmoja!
Melānija
6. augustā 13:23
Pilnīgi piekrītu Janīnas kundzei,veikala pārtika nav ēdama,viena ķīmija,tāpat uz tirgus nevar zināt,ko nopērc,un.kā lai cilvēkam būtu laba veselība.Protams,kāds iebildīs,viss jau ir veikalos,bet vai viss ēdams- nē,par to esmu pārliecinājusies pati,dīemžēl tā ir.
Pēteris Lejiņš
6. augustā 14:49
Beerdrinker. Aigars nemelo. Es arī iztieku bez ārstiem, pat 2x vairāk, kā Aigars - 20 gadus. Uz Indiju deļ tā nebraucu. Tepat, Latvijā visu to var panākt. Jāprot sadzīvot ar Dabu. Un iemācīties sevi palabot, ja nepieciešams ir pilns internets. Zem guloša akmens ūdens netek.
Janīna Klintaja
6. augustā 14:56
P.S. sava komenta par ķīmijas reagentiem,tā ir taisnība,jo pati strādāju piena kombinātā par laborānti,tā,kā tie nav ''izgudrojumi''es jau pirmit rakstīju,ka tie bija krievu laiki,bet tagad kad ir visatļautība...
Sandis Lazdiņš
6. augustā 15:30
Dīvainākais ir tas ka visriņķī viss ir tik neveselīgs un kaitīgs bet vidējais dzīves ilgums nemitīgi palielinās, savukārt veselīgajos viduslaikos cilvēki reti kad izvilka līdz 50 gadiem😉
Melānija
6. augustā 15:39
Jā par piena produktiem taisnība,man no Anglijas atveda pagaršot viņu sviestu,nu tas ir sviests,pavisam cita garša kā tagad mūsējam.Atceros padomju laikos par nodoto pienu deva pienotavas tādus sviesta kukulīšus,cik tie bija garšīgi,jo tika gatavoti no naturāla piena,ne kā tagad,nevar saprast,vai sviests,vai piens,vai vēl kas cits.Tādā biznesa laikā dzīvojam.

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi