Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
7 komentāri
Sakārtot:
zambala
29. jūnijā 01:37
Vajag apvienot atlikušās apdzīvotās vietas, kā skolas, un pārējo aizaudzet ar kokiem un mežiem!
y
29. jūnijā 04:43
Šogad...un cik katru dienu,mēnesi,gadā izved lai tik naudā iegrābtos?Kociņiem vēl augt un augt!No augšas skatoties meži izskatās kā izplūkāta vista!
Juhans
29. jūnijā 07:43
Agrāk jau pļavas un tīrumi nebija, bija vien kāda meža pļavuiņa (laucīte) un tas arī bija viss, jo visu klāja meži un purvi. Tur, kur tagad stalti slejas Rīga, bija nīkulīgs purvājs līdz pat Xšķilei.
mg
29. jūnijā 08:51
Tie jau vairs nav meži, kur pēc kailcirtes iestādīti jauni vienas suas koku stādi. Tās ir industriālas koku audzes. Mežs veidojas lēnām, vajag 100tiem gadu, lai izveidotos mežam raksturīgā zemsedze, ieaugtos mežam raksturīgie augi, sāktu augt sēnes. Mūsdienās agresīva smagā meža tehnika to visu iznīcina, vietā iestāda monokultūru un mežsedzes veidošanās vietā aug un izplatās nezāles un invazīvas sugas. Šie stādījumi par mežu varētu kļūt tikai pēc vairāk nekā 100 gadiem, bet līdz tam nenonāks, pēc gadiem 45 cirtīs atkal, stādīs atkal. Pamatā bērzus, jo tie ātri aug, līdz ar ko samazinās skujukoku platības, samazinās sugu daudzveidība. Latvija ir izcirsta tukša. To var ļoti labi redzēt, lidojot skaidrā laikā. Ir kaut kādas skupsnas ar kokiem ceļmalās, bet vidū tuksnesis ar pāris pīckām (tā saucamajiem ekoloģiskajiem kokiem), kas nav raduši augt klajumā un tāpat aiziet bojā vai nolūzt pie mazākās vēja pūsmas.
nezinīšiem
29. jūnijā 10:27
un bļāvējiem. Katra izcirsta meža vietā ir jāiestāda jauns mežs. Protams mežs aug lēni. Un vēl ,vai ir zināms,ka zemju īpašnieki var lauksaimniecības zemi transformēt par meža zemi,tajā iestādot mežu. Izkāpiet no divāniem,iesēžaties busiņa un pabrauciet pa Latviju. D...t nav malku cirst.
Tīrie meli !!!!! LV meži ir izzagti !!!!!!!!
29. jūnijā 16:12
Kurš tad sastādīja tos 25 , 9 miljonus ???? Ja LV ir palikuši zem 2.0 miljoniem iedzīvotāju pensionārus un jaundzimušos ieskaitot , aizmirsu vēl piebilst arī lieķēžus ieskaitot !!!!! Tas nav logiski, beidziet pļurkstēt !
mg to nezinīšiem
29. jūnijā 17:53
Es nemaz negribu stāstīt, cik daudz laika, nervu un naudas man maksāja reāla, dabiska jaunmeža transformācija par mežu, lai papīros ir tas, kas dabā. Tas NAV normāli, kam ir jāiet cauri un cik daudz laika, naudas nervu un papīru tas prasa. Mežniecību galvenie kantori vispār neatbilst nekādiem spēkā esošajiem administratīvajiem iedalījumiem, par kaut ko elektronisku vai satelītiem tur tās vecās ķotkas neko nav pat dzirdējušas. Viņu uzdevums ir savākt kukuļus no uzpircējiem un dot tiem kailciršu atļaujas.

Pievienot komentāru

Autorizēties
Komentāru noteikumi