Tas viss ir saprotams Polija vairak izmanto dabigas izejvielas no saviem zemniekiem ieperk pienu un konservantus razo uz vietas tapec ar cenas ir pat uz pusi letak , preteji LV pelnas tikotajiem kur bij pierasta lieta iepirkt pa leto piena pulveri cietinatajus svekus utt no valstim kur to cenas smiekligas, intresanti kas tad so neveiksmes objektu kave parprofileties izmantot vietejas izejvielas ,sliktam biznesam vienmer kads cits vainigs sitiem bij nodoklu paradi ar pirms covid un infalacijas,10 ipasnieki katrs velk kreklu uz savu pusi tur sen bij tam biznesam janogrimst
Edward, vispirms salīdzini Latvijas un Polijas ekonomikas, bez tam pirms muldi pasaki, vai Latvijā ražo visu nepieciešamo, piedevām Polijā pārtikas produktiem ir 6% PVN kamēr Latvijā 21%, tāds sīkums un nieks, tikai 2,5 X lielāks. Vai tu to ierēķināji?
susī, galīgi kukū esi? === parādus, kas tautai būs jāmaksā=== Tauta apmaksā valdības sataisītos sūdus, nevis privātos. Un kā pašai, tavs uzņēmums plaukst un zeļ? Jeb ej uz "darbu" kādā valsts iestādē, lai traucētu uzņēmējiem strādāt.
Smagas pārdomas ,jo esmu pienotavās izaudzis. Mani vecāki bija piensaimnieki ar nepilnu 50 gadu stāžu un burtiski no zīdaiņa vecuma zinu visu kas un kā notiek piena pārstrāde ,sviesta ražošanā ,jo māte bija sviesta meistare , bet tēvs pie Šveices speciālista guvis siera meistara diplomu vel pirmskara Latvijas laikā . Kopā ar māti bijām iebraukusi Kazdangas pienotavā 1994.g. ,jo viņa tur pazina daudzus. Un nu sia Elpa apturējusi ražošanu , Uzņēmums ar apmēram 3 miljonu eiro gada apgrozījumu nespēj izturēt izmaksu spiedienu ,nespēj izmaksāt algas 30 darbiniekiem , bezpalīdzīgi skumji . Tomēr tā ir reālā mūsdienu izmaksu ekonomika , arī piekļuves resursiem ekonomika ,jo tiek teikts ,ka energonesēji nesamērīgi dārgi, tirgū lētākiem materiāliem liegta piekļuve ,jo sankcijas , rezultātā kaimiņu Lietuvas un Polijas mēroga ekonomikas pārstāvji izspiež no tirgus vietējos latviešus. Latvijā darbojās 30 piena pārstrādes uzņēmumi ,bet izturēt konkurenci varētu maksimāli divi . Un problēma nebūt nav aprunātais PVN . Tie nav arī kritizētie ierēdņi , kas nespējot "identificēt" , patiesos vērtību radītājus - uzņēmējus. Mūsdienu ekonomikā valsts ierēdnis ir juridisko "kalamburu" tulkotājs un tam nav vairāk tiesību , kā būt par nodokļu iekasēšanas un citu likumdošanas aktu izpildes uzraugiem . Uz vietas sia Elpa redz tikai izmaksas un faktu ,ka veikala cenu līmeņi nesedz viņu izdevumus , tas tad arī veido bankrota situāciju . Tomēr ne jau veikali veido cenas ,tās veido preču biržas. Un tikai šogad par tām runāts simtiem reižu parasti elektrības ,gāzes un naftas cenu sakara ,bet turpat ir arī visu produktu biržas cenu saraksti . Īsi ,tas nozīme ,ka faktisko ražotājekonomiku mūsdienas attālināti kontrolē finanšu kapitāls un biržu cenas atspoguļo finanšu un ražīgā kapitāla sadursmi cīņā par visu tipu resursu sadali un pārdali . Vecā tipa pienotavai izturēt šādu konkurenci nav izredžu .
Ražošanu pārtrauc smagā situācijā nonākušais piena pārstrādes uzņēmums "Elpa"
Pievienot komentāru
Komentāru pievienošana pieejama tikai autorizētiem lietotājiem
Populārākais šodien