FOTO: par spīti lietum Miķeļdienas gadatirgus ar saviem labumiem un našķiem priecē apmeklētājus

Sabiedrība
2023. gada 23. septembrī 14:09 2023. gada 23. septembrī 14:09
  Jauns.lv
Šajā nedēļas nogalē, atzīmējot Miķeļdienu, Doma laukumā norisināsās tradicionālais Miķeļdienas gadatirgus, savukārt Mežaparka Lielās estrādes teritorijā, Grīziņkalnā un Imantā ikviens interesents var iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās, iepazīt rudens svētku tradīcijas un baudīt krāšņus koncertus.

Miķeļdienas gadatirgus norisināsies sestdien un tā laikā Doma laukumā no plkst.9 līdz 17 ikvienam būs iespēja baudīt bagātīgas rudens ražas veltes, lietišķās mākslas meistaru darinājumus un daudzveidīgu kultūras programmu.

Tāpat sestdien ikviens interesents ir aicināts atzīmēt Miķeļdienu Mežaparkā Lielās estrādes teritorijā, kurā no plkst.12 līdz 15 norisināsies "Miķeļdienas jampadracis" ar dažādām radošajām darbnīcām, priekpilnām aktivitātēm, varēs piedalīties arī gatavošanas meistarklasēs, bezmaksas ekskursijā Lielajā estrādē un klausīties krāšņus koncertus.

Apmeklētāji Doma laukumā varēja baudīt bagātīgas rudens ražas veltes, lietišķās mākslas meistaru darinājumus un daudzveidīgu kultūras programmu. (Foto: Juris Rozenbergs)

Miķeļdienas tradīcijas varēs izzināt arī Grīziņkalnā, kur varēs dejot latviskus dančus un apgūt rotaļas folkloras kopu vadībā pasākumā "Apjumības Grīziņkalnā". Ikviens varēs baudīt rudens ražas svētkus, darbojoties radošajās darbnīcās, piedaloties gleznošanas plenērā, kā arī sacensties lielajās koka spēlēs. Līvu mantojuma teltī būs iespēja nobaudīt līvu ēdienus un iepazīt līvu kultūras mantojumu caur dažādām spēlēm un radošajām darbnīcām.

Pasākumā darbosies Latvijas labumu tirdziņš, kurā varēs iegādāties malkas krāsnī ceptu maizīti, siera izstrādājumus, svaigu medu, bioloģiskos dārzeņus un citus labumus.

Savukārt svētdien, 24.septembrī, rudens saulgrieži tiks svinēti Imantā pie Rīgas Kultūras un atpūtas centra "Imanta". Rudens ražu svētku laikā paralēli dziesmām, dejām un mīklu minēšanai ikviens rīdzinieks un pilsētas viesis pasākumā "Miķelītis bagāts vīrs" varēs izmēģināt savas spējas spēļu un aktivitāšu zonā - sajust īstu sacensības garu "cūku ganīšanā", augstākā torņa būvniecībā "Pūga, pūga, Jenga Jenga", ievirpuļot un iegriezt jautrību ar lidojošiem koka propelleriem un kaucošiem vilciņiem.

Citi šobrīd lasa

Sirds ķirurgs dalās ar pirmajām pazīmēm, kas liecina, ka jums varētu būt problēmas ar sirdi
Kaunoties atzīties, ka dzīve ārvalstīs ir šausmu pilna, latviešu sievietes turpina dzīvot necilvēcīgos apstākļos 4
VIDEO & FOTO: Stradiņa slimnīca, klātesot policijai, no SIA "Velve" pārņēmusi nepabeigto jauno korpusu
Tēmas: Imanta
Pievienot komentāru