Ieva Makare/LETA

Liepājnieci šokē zāļu cena: Latvijā sešreiz dārgāk nekā Lietuvā 5

Sabiedrība
23. maijā 10:29 2023. gada 23. maijā 10:29
  Jauns.lv
Liepājnieci Romiju Andersoni šokējusi medikamentu cenu atšķirība Latvijā un Lietuvā. Pieredzētajā viņa dalījusies “Facebook”.

“Neesmu no tiem, kam Latvijā viss ir slikti, bet ir tādas reizes, kad gribas skaļi kliegt, ka jābeidz vienreiz šī iedzīvotāju apčakarēšana. Es negrasos iedziļināties visos smalkumos un attiecīgo instanču aizkulišu peripetijās, pievērsties lobiju un ieinteresēto personu nozīmei šajā lietā, taču KĀPĒC es mammai Lietuvā konkrētas zāles varu nopirkt aptuveni piecas reizes lētāk, nekā tās maksā pie mums?” vaicā Andersone.

Cenu atšķirība ir visai ievērojama. Šīs zāles lieto Alcheimera slimības progresēšanas palēnināšanai. (Foto: ekrānuzņēmums no Facebook.com)

Viņa vēl varētu saprast cenas svārstības 30 līdz 50 procentu robežās (kaut gan arī tas nebūtu normāli) bet, “ja zāles maksā par 500 un pat 600% vairāk, tad taču kaut kas Latvijā ar šo lietu nav kārtībā”.

Cenu atšķirība ir visai ievērojama. Šīs zāles lieto Alcheimera slimības progresēšanas palēnināšanai. (Foto: ekrānuzņēmums no Facebook.com)

Andersone ieskatījusies internet un bijusi ļoti pārsteigta: “Viens un tas pats mūsu pašu “Grindex” ražots medikaments Lietuvā maksā 5,68 eiro, kamēr mēs Latvijā to pērkam par 34,69 eiro.”

Saistītās ziņas

Farmācijā piegāžu ķēžu stabilizācijai būs nepieciešami vēl divi gadi
Izmaiņas zāļu izrakstīšanā ļauj ietaupīt miljonus 5
Latvijā daudzu medikamentu cenas ir par 10-20% augstākas nekā Lietuvā un Igaunijā 52

“Kas tieši man jāpiesauc? Kam es varu izkliegt sāpi, ka tas nav normāli?: liepājniece vēršas pie Veselības ministrijas, premjera, Saeimas.

Citi šobrīd lasa

Dārta Daneviča izrādes banketā svin 300 eiro dārgā pidžamā
FOTO: atvadīšanās no horeogrāfa, Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja Šteina
Hokeja izlasei un federācijai būtiski palielina valsts prēmiju par 3. vietu Pasaules čempionātā
Skatīt visus komentārus