Eiropas robežsargu rīcībā būs nopietnākas sviras, lai atkārtoti izvērtētu jau izsniegtas vīzas, noraidītu vai anulētu tās pēc atkārtota izvērtējuma. (Foto: REUTERS/SCANPIX)

ES vadlīnijas paredz stingrākas prasības Krievijas pilsoņiem vīzas saņemšanai

Sabiedrība
2022. gada 30. septembrī 20:42 2022. gada 30. septembrī 20:42
  Jauns.lv / LETA
Eiropas Savienība (ES) piektdien iepazīstināja ar atjaunotajām vadlīnijām, kas paredz ievērojami stingrākas prasības Krievijas pilsoņiem, kuri pretendē uz ES vīzas saņemšanu.

Atjaunotās vadlīnijas, ar kurām iepazīstināja Eiropas Komisija (EK), paredz, ka Krievijas pilsoņi, kuri pretendē uz īstermiņa Šengenas vīzu saņemšanu, tiks pārbaudīti rūpīgāk, bet procedūras būs ilgākas.

Eiropas robežsargu rīcībā būs nopietnākas sviras, lai atkārtoti izvērtētu jau izsniegtas vīzas, noraidītu vai anulētu tās pēc atkārtota izvērtējuma.

Atjaunotajā vadlīniju versijā galvenais fokuss pievērsts "draudiem mūsu drošībai", žurnālistiem sacīja ES iekšlietu komisāre Ilva Johansone.

"Drošības draudi ir īsti. ES aizsargās sevi un savus pilsoņus," sacīja komisāre.

Krievijas pilsoņiem, kas vēlas saņemt Šengenas vīzu, tās iegūšanai ir jāpiesakās dzīvesvietas valstī, kas parasti ir Krievija, nevis citās valstīs, teikts vadlīnijās.

Viņiem ir jāpierāda, ka iemesls ceļošanai ir nopietns, pretējā gadījumā viņu pieteikumam tiks piešķirta zemāka prioritāte.

Dokumenti, kas pierāda, ka viņi Šengenas zonu pametīs pirms trīs mēnešu perioda beigām, tiks nopietni izvērtēti.

Ceļojuma medicīniskā apdrošināšana, ko izsnieguši Krievijas apdrošinātāji, netiks atzīta.

Komisāre gan arī uzsvēra, ka būs izņēmumi humānu iemeslu, nacionālo interešu un starptautisko saistību dēļ.

Vīzu izsniegšana Krievijas neatkarīgajiem žurnālistiem, disidentiem, skolēniem, studentiem un pētniekiem tiks atbalstīta, un viņi vīzai varēs pieteikties arī ārpus dzīvesvietas valsts.

Citi šobrīd lasa

Vai sezona Latvijā beigusies? Slēpošanas trašu pārstāvji komentē turpmākās perspektīvas
Eksperts: "Rīgas satiksmes" jaunais logo piemērots adīšanas uzņēmumam 3
Jelgavā manīts neparasts putns. Eksperts skaidro, ka tam varētu būt divi iemesli
Pievienot komentāru