Pikets pret velojoslu izmaiņām Aleksandra Čaka 2021. gada augustā. (Foto: Zane Bitere/LETA)

Nesagaidot solītos uzlabojumus pilsētvidē, "Pilsēta cilvēkiem" rīkos protesta gājienu Rīgā 1

Runā Rīga
2022. gada 30. maijā 10:46 2022. gada 30. maijā 10:46
  Jauns.lv / LETA
Nesagaidot solītos uzlabojumus pilsētvidē, apvienība "Pilsēta cilvēkiem" 1. jūnijā rīkos protesta gājienu Rīgā, informēja apvienības pārstāve Gunita Piterāne.

Pašreizējais domes sasaukums Rīgā pie varas ir vairāk nekā pusotru gadu, bet solītās pārmaiņas neesot redzamas, norāda pasākuma rīkotāji.

"Pilsēta cilvēkiem" vēlas mudināt Rīgas domes "pārmaiņu koalīciju" realizēt pozitīvas pārmaiņas pilsētvidē, sevišķi ar satiksmes drošību saistītajā jomā, ne tikai vārdos, bet arī darbos.

Sabiedriskās organizācijas pārstāvji norāda, ka pirms vēlēšanām politiķi reklamējās Tērbatas gājēju ielā un solīja uzlabojumus pilsētvidē un mazaizsargāto satiksmes dalībnieku drošībā. Taču pašlaik "Pilsēta cilvēkiem" esot vīlusies par Rīgā notiekošo šajās jomās. 

Jaunu gājēju pāreju ierīkošana pilsētā notiekot ļoti gausi, kā arī šogad nav plānoti īpaši satiksmes mierināšanas pasākumi pilsētas ielās. 

Tiekot realizēti vai arī tiekot plānoti projekti ar gājējiem un velosipēdistiem neveiksmīgu un pat bīstamu infrastruktūru, piemēram, nedēļas nogalē atklātais tunelis zem Lāčplēša ielas pie Maskavas ielas, izstrādātās ielas Lucavsalā un topošā Austrumu maģistrāle. 

Neesot nekādu plānu Tērbatas ielu veidot par gājēju ielu, Čaka ielā velojosla vienā virzienā dzēsta bez alternatīvas, Krišjāņa Barona, Brīvības un Krišjāņa Valdemāra ielā jūtamu uzlabojumu neesot, un tie netiekot plānoti.

Viena no būtiskām problēmām esot arī sabiedriskā transporta reisu skaita ievērojams samazinājums trūkstošā finansējuma dēļ, kas samazinot sabiedriskā transporta pievilcību un veicinot autotransporta lielāku izmantošanu pilsētā pretrunā pilsētas stratēģijai. 

"Pilsēta cilvēkiem" pauž neizpratni arī par Rīgas domes kopā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju rīkoto kampaņu "Neesi mērkaķis. Brauc kā cilvēks", kas esot bezjēdzīga mazaizsargāto satiksmes dalībnieku kaunināšana.

"Tā vietā, lai Rīgā uzlabotu drošību kaut vai ar tiem pašiem stabiņiem, Rīgas domes institūcijas uzliek par pienākumu gājējiem spiest luksofora pogas, kas izmaksā dārgi, padara pārvietošanos kājām neērtāku un tad vēl piedalās akcijās, nolamājot mikromobilitātes lietotājus par mērkaķiem!" - norāda apvienības "Pilsēta cilvēkiem" valdes priekšsēdētājs Kārlis Krēķis.

Protesta gājiens plkst. 17 sāksies Rātslaukumā, no kura piketētāji dosies uz Satiksmes departamentu Ģertrūdes ielā.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē, gājiens ir oficiāli pieteikts. Tā maršruts plānots no Rātslaukuma pa Kaļķu ielu, Brīvības laukumu, Brīvības bulvāri, Tērbatas ielu, tad pa Elizabetes ielu uz Barona ielu, pa kuru gājiena dalībnieki ies līdz Ģertrūdes ielai 36. 

Gājiena mērķis esot vērst Rīgas domes un Rīgas iedzīvotāju uzmanību nepieciešamībai padarīt Rīgas pilsētvidi cilvēkiem draudzīgāku un drošāku. 

Gājiens notiks līdz plkst. 18, un tajā varētu piedalīties līdz 100 cilvēkiem. 

Citi šobrīd lasa

Eiropas slimību profilakses un kontroles centra direktores paziņojums par pašreizējo situāciju gripas, RSV un COVID-19 jomā
"Krievija Ukrainā dara svētu lietu!" Mamikins Solovjova raidījumā izpaužās pēc pilnas programmas 6
Vai Žagara lēmums pievienoties “Fenerbahce” varētu likt punktu gaitām Latvijas izlasē? Arī Banki situācija mazliet kutelīga 1
Tēmas: Rīgas dome
Pievienot komentāru