Carnival Youth. (Foto: Publicitātes)

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā norisināsies mūzikas un mākslas simbiozes hakatons

Kultūra
2022. gada 22. februārī 14:48 2022. gada 22. februārī 14:48
  Jauns.lv
PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņiem 1.un 2. martā būs iespēja piedalīties unikālā mūzikas un mākslas simbiozes hakatonā, kura laikā tiks radīts mūzikas videoklips populārās latviešu grupas "Carnival Youth" dziesmai "Es esmu bagāts".

Hakatona laikā audzēkņiem, profesionālu mentoru vadībā būs iespēja īstenot savas idejas un pārbaudīt savas spējas mūzikas video tapšanā - stāsta idejas radīšanā, filmēšanas gatavošanā, skiču veidošanā. Audzēkņi strādās vairākās grupās jomas profesionāļu - mentoru un LMMDV skolotāju vadībā, veidojot vairākas idejas, no kurām viena, žūrijas vērtējumā labākā, pasākuma laikā tiks realizēta kā mūzikas video.

Hakatons paredz 24 stundu laikā nonākt pie rezultāta - mūzikas videoklipa grupas "Carnival Youth" dziesmai "Es esmu bagats". Jaunajā ēkā Alejas ielā mūzikas, mākslas un dizaina audzēkņi strādās jauktās komandās, kuru katru vadīs LMMDV skolotājs, palīdzot īstenot jauniešu radītās idejas. Tāpat hakatonā tiks piesaistīt spilgti profesionāļi - mentori: modes māksliniece Una Pūpola, kinorežisore Adriāna Roze, scenāriste un režisore Marta Elīna Martinsone, kinooperators Gints Bērziņš, fotomāksliniece Iveta Gabaliņa. LMMDV audzēkņiem ir pieejama moderna un atbilstoša tehnika idejas īstenošanai - kameras, datori un programmatūra.

Vārds "hakatons" radies no angļu vārda "hacking", jo sākotnēji pasākums bija paredzēts tikai programmētājiem, kas risināja sarežģītus uzdevumus. Tomēr vēlāk tas attīstījās plašākā mērogā, piedāvājot jaunas tematikas arī citu profesiju pārstāvjiem. Starptautiski "hakatons" zināms arī kā "hack day" un "hackfest". Darba metode paredz īsā laikā, darbojoties komandā apvienot cilvēkus ar līdzīgām interesēm, bet dažādām zināšanām un pieredzi. Tas ir labākais veids, kā sameklēt jaunus komandas biedrus un apvienot zināšanas, lai veidotu jaunu sadarbību arī ārpus hakatona. Profesionāli mentori nodrošina atbalstu, kā arī palīdz stiprināt prasmes sadarboties un strādāt komandā. Lai arī metode prasa daudz enerģijas un koncentrēšanos hakatona laikā, vēlāk iegūtās zināšanas un kontakti noder arī citu ideju attīstīšanai.

Kas ir LMMDV

LMMDV ir Latvijā vienīgā profesionālās vidējās izglītības iestāde, kurā apvienotas mūzikas, mākslas un dizaina izglītības programmas. Skola sniedz domāšanas plašumu, attīsta personību un paver profesionālās darbības apvāršņus. Topošie mākslinieki un mūziķi izvēlas LMMDV kā vienu no Latvijā labākajām šādas ievirzes skolām, jo te pieejama vide ar starptautisku vērienu - unikālas izglītības programmas, mūsdienīgas mācību metodes un tehnoloģijas, izcili pasniedzēji, starptautiski atzītu profesionāļu vieslekcijas un meistarklases, koncerti un izstādes, starptautiskas sadarbības iespējas.

Citi šobrīd lasa

"Valkātas preces Latvijā uzskata par kaunu" - modele Nastya Choo radījusi konkurentu "Andelei Mandelei"
Eksperts: "Rīgas satiksmes" jaunais logo piemērots adīšanas uzņēmumam 2
Jelgavā manīts neparasts putns. Eksperts skaidro, ka tam varētu būt divi iemesli
Pievienot komentāru