FIFA Pasaules kausa statuja Dohā. (Foto: dpa/picture-alliance)

FIFA apgalvojumi par oglekļneitrālu Pasaules kausa finālturnīru neesot patiesi

Futbols
8. jūnijā 11:15 2023. gada 8. jūnijā 11:15
  Jauns.lv/LETA
Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) apgalvojumi par oglekļneitrālu 2022. gada Pasaules kausa finālturnīru nebija patiesi, trešdien paziņoja Šveices reklāmas nozares regulators, kas uzrauga godīgu komunikāciju (SLK).

Vides aizsardzības organizācijas Beļģijā, Lielbritānijā, Francijā, Nīderlandē un Šveicē iesniedza sūdzības Šveices reklāmas regulatoram par FIFA apgalvojumiem, ka turnīrs ir oglekļneitrāls.

SLK secinājusi, ka FIFA nespēja sniegt pierādījumus tam, ka apgalvojumi par 3,63 miljonu tonnu oglekļa dioksīda un citu ar turnīru saistītu emisiju kompensēšanu būtu patiesi. SLK iesaka FIFA izvairīties no šādiem apgalvojumiem, it īpaši tādiem, kuros 2022. gada finālturnīrs nosaukts par klimatneitrālu vai oglekļneitrālu.

Tāpat FIFA neesot izstrādājusi plānu, lai turpmāk noteiktu, kādā veidā emisijas tiek kompensētas. Regulatoram arī neesot skaidrs, vai solītais kompensācijas līmenis vispār ir reāls, teikts lēmumā.

FIFA paziņoja, ka analizēs sniegtās rekomendācijas. Lai gan SLK lēmums nav juridiski saistošs, FIFA ir tiesības uz apelāciju.

Citi šobrīd lasa

"Vainas apziņa padarīs mani traku," sieviete 26 gadus slēpj no vīra noslēpumu 3
Viņam jau 68! Kā šobrīd izskatās Rovans Atkinsons jeb misters Bīns 1
FOTO un VIDEO: "Radio Skonto" ar vērienu nosvin savu 30 gadu jubileju
Pievienot komentāru