Iveta Vecmane (Foto: Liene Pētersone)

36. Rīgas modes nedēļas programmā - jaunās tehnoloģijas un roku darbs, milleniums un vides vērtības

Mode
3. aprīlī 16:00 2023. gada 3. aprīlī 16:00
  Pastaiga
Ilgtspējīgas attīstības tendence kļūst arvien populārāka. Arī Rīgas modes nedēļa, kas šosezon norisināsies no 18. līdz 21. aprīlim, gan jaunajās kolekcijās, gan izglītojošajos semināros balstās uz ilgtspējību un ētiku. Gaidāmajā Rīgas modes nedēļas sesijā ir pieteikti vairāk nekā 15 zīmoli, kuru vidū ir gan debitanti, gan ārzemju ekozīmoli, gan vietējie nozares titāni.
Anna Led

Lai pievērstu īpašu uzmanību ilgtspējībai, Rīgas modes nedēļas atklāšanu iezīmēs starptautisks izglītojošs seminārs „Ilgtspējīga mode: stereotipi un īstenība Nr. 2”. Ieeja pēc iepriekšējas pieteikšanās. Rīgas modes nedēļas programmas izglītojošo daļu tajā pašā dienā paplašinās filma un lektorijs „Vestvuda: panka, leģenda, aktīviste” („Westwood: Punk, Icon, Activist”, 2018), kā arī lekcijas par modi Rīgas Modes muzejā.

Natalija Jansone

Latviešu zīmoli ir pārliecināti, ka ilgtspējība un mode nedrīkst būt savstarpēji izslēdzošas — šie centieni ir vērojami ne tikai kolekcijās, bet arī kopdarbos. Mākslinieciskais buduāra modes zīmols „Amoralle” un ar rokām darinātu galvassegu zīmols „Ksenia Danilova” kopīgi ir sagatavojuši 3D projektu, kam bija nepieciešams minimāls daudzums materiālu. „One Wolf” šosezon priekšplānā izvirza džinsaudumu, pludmales modes zīmols „Slow Beachwear” — peldkostīmu ilgmūžību, bet debitants no Lietuvas „Mild Power” kolekcijā aktīvi iesaistīs materiālu atgriezumus.

Diana Arno

Uz galvaspilsētas galvenā podija aktuālās tendences demonstrēs zīmoli, kas jau ir iekarojuši stabilas pozīcijas Baltijas valstīs: „Ivo Nikkolo” un „Diana Arno” no Igaunijas, kā arī „Natalija Jansone”, „Iveta Vecmane” un „Volga Vintage” (visi no Latvijas). Līdztekus minētajiem Baltijas modes māksliniekiem šosezon ārzemju modi pārstāv arī zīmoli „Szczygiel-” no Polijas un „Moel Bosh” no Uzbekistānas.

Volga Vintage

Vietējā sezonas debitante ir tāda paša nosaukuma zīmola modes māksliniece Guna Nebare. Ar bērnu modes tendencēm iepazīstinās zīmoli „Paade Mode” un „Rock and Mouse”. Iedvesmojusies no ekograndža un 90. gadu estētikas, zīmola „Anna Led” modes māksliniece ir sagatavojusi prezentāciju savā studijā.

Paade mode

Atzītu latviešu modes mākslinieku sadarbībā ar universālveikalu „Stockmann” uz Rīgas modes nedēļas galvenā podija norisināsies īpaša modes skate ar „Nolo”, „Anna Led”, „Unattached” un „Cinnamon Concept” piedalīšanos. Šo modes skati gatavo viena no Latvijas ievērojamākajām stilistēm un modes emuāristēm Sintija Selicka. 

One Wolf

Rīgas modes nedēļu noslēgs ballīte „Andrejostas kvartālā”.

Iveta Vecmane (Foto: Liene Pētersone)

 

Vēl portālā

Izplatītākie mīti par sirds veselību vasaras svelmē
Pieci populāri augi, kurus nekad neaudzēt savā pagalmā vai dārzā 1
5 jautājumi par cepšanu uz grila
Pievienot komentāru