Laura Vansevičiene

Atbrīvo domas, par kuru esamību paši nenojautām - Ģertrūdes ielas teātrī viesosies laikmetīgās dejas trupa no Kauņas

Kultūra
15. martā 11:36 2023. gada 15. martā 11:36
  Jauns.lv
1. aprīlī plkst. 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī viesosies laikmetīgās dejas kompānijas Nuepiko izrāde "Nekur, bet ne šeit" no Kauņas, Jauns.lv informē teātra pārstāvji.
Foto: Laura Vansevičiene

Mēs dzīvojam savādā laikā – mūsdienu cilvēka mūsdienu nezināmajā. Prasmīgi žonglējot lomas, pozīcijas un viedokļus, klejojot starp atmiņām un nākotnes vīzijām un slīkstot materiālajā, attēlu vadītajā pasaulē, mēs arvien sāpīgāk izjūtam savu iespēju robežas un, tuvojoties citiem, kļūstam arvien apjukušāki. Nonākdami “savas dzīves pusceļā”, neizbēgamajā sadursmē starp sevi un apkārt valdošo haosu, mēs sākam meklēt savas eksistences jēgu.

Foto: Laura Vansevičiene

Iedvesmojoties no mūsdienu eksistenciālās trauksmes un īru izcelsmes britu figurālā gleznotāja Frensisa Beikona nepieradinātās un satraucošās tēlainības, dejas kompānija “Nuepiko” apceļo savas iekšējās elles izrādē “Nekur, bet ne šeit”. No jauna pārskatīdami cilvēka dabu, viņi mēģina izkļūt no mūsdienu Platona alas, lai, meklējot nezināmo, ieskatītos aiz horizonta. Izrādes veidotāju skats ir vērsts uz cilvēku, kas iesprūdis limbo stāvoklī starp pagātni un nākotni, cenšoties atrast atbildes uz nerimstošajiem eksistences pamatjautājumiem – kas es esmu un kurp es dodos?

Foto: Laura Vansevičiene

Marius Pinigis, dejas kompānijas “Nuepiko” līdzdibinātājs un Lietuvas Zelta skatuves krusta ieguvējs, atzīst, ka izrādes ideja radusies pandēmijas laikā, kad pasaule piedzīvoja neparastu stagnāciju un visi arvien vairāk laika pavadīja mājās. Vēloties pārdomāt ikdienas sociālās lomas, mākslinieki pievērušies no ārpasaules apslēptajai identitātes daļai, lai izpētītu mūsu attiecības ar citiem. Dejotājs Adrians Karlo Bibiano piekrīt: “Izrāde atbrīvo domas, par kuru esamību paši iepriekš nemaz nenojautām, iedrošinot mūs ieskatīties zem ierastās virskārtas.”

Foto: Laura Vansevičiene

Dejas kompānija Nuepiko dibināta 2017. gadā Kauņā un jau kopš pirmajām izrādēm iemantojusi gan skatītāju, gan kritiķu atzinību, kompānijas dalībniekiem saņemot nozīmīgākās Lietuvas skatuves mākslas balvas un nominācijas. Kompānija jau iepriekš viesojusies Ģertrūdes ielas teātrī, kur 2022. gada janvārī starptautisko pirmizrādi piedzīvoja apvienības Nuepiko darbs "Pietiekams attālums" (A Fair Distance).

Saistītās ziņas

Ukrainas laikmetīgās dejas līderis Ovčiņņikovs: "Vai skaistums glābs pasauli? Pēc tā, kas pašlaik notiek Ukrainā - nezinu..."
Tapusi izstāde un laikmetīgās dejas pieredze "Dārziņš". Kas būtu noticis, ja viņš liktenīgajā augusta naktī nebūtu izkritis no vilciena?
Laikmetīgās mākslas centra vadītāja Solvita Krese: "Pandēmijas ir vārti uz jauno"

 

Vēl portālā

Izplatītākie mīti par sirds veselību vasaras svelmē
Olgas Rajeckas vasaras garšas
Labākās vitamīnu un minerālvielu kombinācijas jūsu veselībai
Pievienot komentāru