Evelīna Deičmane. "Dejorgāns/Tanzorgan" (Foto: Publicitātes foto)

"Purvīša balvai 2023" nominēti Evelīna Deičmane un Reinis Hofmanis

Kultūra
12. janvārī 10:07 2023. gada 12. janvārī 10:07
  Pastaiga
Aizvadītā gada beigās "Purvīša balvai 2023" nominēti mākslinieki Evelīna Deičmane un Reinis Hofmanis, informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) pārstāve Natālija Sujunšalijeva, vienlaikus vēršot uzmanību - "Purvīša balvas 2023" kandidāti tiks izziņoti 9. februārī īpašā pasākumā.

Nominācijas pamatojumā norādīts, ka Deičmanes izstādē "Dejorgāns/Tanzorgan", kas pērn no 4.novembra līdz šī gada 31.janvārim apskatāma Laikmetīgās mākslas centrā "Kim?", kopā savijusies viņas personīgā pieredze, uzaugot mazā lauku ciematiņā pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, kā arī ilgu gadu pētījums par "izdzīvošanas mākslu".

Evelīna Deičmane. "Dejorgāns/Tanzorgan" (Foto: Publicitātes foto)

"Deičmane stāsta par skarbiem notikumiem caur savu ķermenisko pieredzi, bet pāri visam prieks par iespēju dzīvot un būt kustībā. Izstāde (..) apvienojas gleznieciski, performatīvi, skaņu un objektu mākslas izteiksmes mediji, kas rada imersīvu pieredzi skatītājam," pauž LNMM izstāžu kuratore Līna Birzaka-Priekule.

Evelīna Deičmane. "Dejorgāns/Tanzorgan" (Foto: Publicitātes foto)

Tāpat "Purvīša balvai 2023" nominēts mākslinieks Hofmanis. Nominācijas pamatojumā skaidrots, ka izstāde "Telpa Nr.13/ Room No.13", kas no pagājušā gada 17 novembra līdz šī gada 12.janvārim apskatāma galerijā "ISSP", pieklusinātā estētikā atsedz autora vairāk par dekādi koptā rokraksta nianses.

Reinis Hofmanis. "Telpa Nr.13/ Room No.13" (Foto: Publicitātes foto)

"Kalkulēts, tomēr ne "stīvs" kadrējums, izkopts toņu paletes kārtojums un konceptuālā tematiskā savietojamība kā ar Hofmaņa individuālajiem mākslinieciskajiem meklējumiem, tā arī ar šodienas teritoriālajām un ar komunikāciju metaforām saistītajām aktualitātēm un problēmzonām," akcentē laikmetīgās mākslas centra "Kim?" programmas direktore Zane Onckule.

Reinis Hofmanis. "Telpa Nr.13/ Room No.13" (Foto: Publicitātes foto)

Kopumā eksperti šajā periodā nominācijām izvirzīja trīs vizuālās mākslas notikumus, un to vidū bija latviešu mākslinieka, arhitekta Helvija Savicka un austriešu mākslinieces, arhitektes Jūlijas Obleitneres izstāde "Laikapstākļu modifikācijas institūts" galerijā "Mākslas XO".

Reinis Hofmanis. "Telpa Nr.13/ Room No.13" (Foto: Publicitātes foto)

Laika posmā no 2021.gada 1.janvāra līdz 2022.gada decembra beigām "Purvīša balvas 2023" neatkarīgo ekspertu darba grupā strādāja LNMM izstāžu kuratore Birzaka-Priekule, kuratore un laikmetīgās mākslas centra "Kim?" programmas direktore Onckule, kuratore un mākslas zinātniece, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektore studiju darbā Antra Priede, mākslas kritiķis Vilnis Vējš un filozofs Igors Gubenko.

Saistītās ziņas

Latvijas muzeji sargājas no zaļajiem huligāniem. Kāpēc "vides kaujinieki" uzbrūk mākslas šedevriem, vai arī mūsu Rozentāls un Purvītis apdraudēti?
FOTO: Purvīša izstādi LNMM apmeklējuši teju 80 tūkstoši mākslas baudītāju
Ilze Auzere ar lidmašīnu uz Latviju ved Vilhelma Purvīša meitas pelnus

 

Vēl portālā

Video: Aiga Zviedre ar ģimeni sajūsmā par iepirkšanās izaicinājumā gūto pieredzi
Nepalaid garām izdevīgu cenu jeb kādus produktus pirkt vairāk, kad tie maksā mazāk?
Viltus tuvredzība, kas skar gados jaunus cilvēkus. Šo problēmu risina citādi, nevis ar brillēm
Pievienot komentāru