Veselības ministre Ilze Viņķele (Foto: LETA)

Viņķele pamatīgi noskaitusies uz Ogres mediķiem, kuri "eksperimentējuši" ar Covid-19 analīzēm 29

Par veselību
2020. gada 19. martā 23:00 2020. gada 19. martā 23:00
  Jauns.lv / LETA
Ogres slimnīca ir gatava uzņemt pacientus no Rīgas slimnīcām, taču tās valdes priekšsēdētājs un domes deputāts Dainis Širovs (VL-TB/LNNK) nav apmierināts ar veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) attieksmi pēc kāda slimnīcā notikuša incidenta, tikmēr Viņķele norāda uz Ogres slimnīcas mediķu pašdarbību, mēģinot ar neprofesionālām metodēm diagnosticēt Covid-19.

Jau ziņots, ka ārstniecības iestādes ir pārplānojušas savu darbību, lai universitāšu slimnīcas spētu primāri fokusēties uz ar Covid-19 saistītu pakalpojumu sniegšanu. Tādējādi noteiktos gadījumos pacienti tiks vesti nevis uz universitāšu slimnīcām, bet gan uz reģionālajām slimnīcām.

Šodien Ogres novada domes sēdē, informējot par situāciju Ogres slimnīcā, tās vadītājs stāstīja, ka iestādē ir apturēta visu plānveida pacientu pieņemšana, palīdzība tiek sniegta tikai akūtajiem pacientiem.

Ogres slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs Ogres novada pašvaldības domes sēdē stāsta par situāciju.

Valdes priekšsēdētājs stāstīja, ka slimnīcā šonedēļ vienu pēc otra ieved pacientus no Rīgas. Neskatoties uz to, ka slimnīca no rīta esot informējusi atbildīgās institūcijas, ka visas trīs tās rīcībā esošās plaušu ventilācijas iekārtas ir aizņemtas, 16.martā Ogres slimnīcā ievesta 49 gadus veca sieviete ļoti smagā stāvoklī, kurai bijusi nepieciešama neatliekama plaušu ventilācija.

"Pacientes stāvoklis bija ļoti smags un mums bija zināms, ka sieviete pirmajā marta nedēļas nogalē bijusi privātā pasākumā kopā ar cilvēkiem, kuri atgriezušies no ārzemēm. Tādēļ tika nolemts veikt viņai eksprestestu Covid-19 diagnosticēšanai. Un tas bija pozitīvs," stāstīja Širovs.

Ogres slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs (Foto: LETA)

Viņš norādīja, ka 40 eksprestestus slimnīca iegādājusies savu darbinieku veselības pārbaudēm. Četri iepriekš veiktie testi bijuši negatīvi, bet šai pacientei tas bijis pozitīvs, situāciju skaidroja slimnīcas valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka eksprestesti nav izgatavoti Ogrē, bet tie ir ražoti Ķīnā un Eiropas Savienībā sertificēti.

Pēc eksprestesta rezultātu noskaidrošanas ārstnieciskā persona informējusi atbildīgo dienestu par šo gadījumu un gaidījusi norādes turpmākajai rīcībai. "Tikai plkst.23 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Ogres brigāde, kas ir atbilstoši nodrošināta ar personīgās aizsardzības līdzekļiem, pacienti pārvedusi uz Infektoloģijas centru," sacīja Širovs.

Tur viņai esot noteikts, ka Covid-19 tests ir negatīvs, taču sievieti glābt vairs nebijis iespējams un viņa mirusi, piebilda ārsts.

Ņemot vērā Ogres slimnīcā veikto Covid-19 pozitīvo testu, ārstniecības iestādē uzreiz izolētas visas nodaļas, lai izvairītos no inficēšanās, sacīja ārsts.

Slimnīcā ar šo pacienti saskarsmē nonākušas 14 ārstniecības personas un trīs pacientes. "Man tagad ir jābūt ļoti piesardzīgam un jānovēro savi darbinieki, vai viņi nebūs inficējušies. Tādēļ es vakar Veselības ministrijā lūdzu piešķirt Rīgā esošos rezidentūras studentus par, kuriem Ogres slimnīca maksā naudu, lai ārkārtas situācijā viņi varētu aizvietot trūkstošos mediķus. Manam lūgumam ministre nicinoši atbildēja "kam tā Ogre vispār vajadzīga"," savu sašutumu neslēpa Širovs.

Dakteris stāstīja, ka visas Ogres slimnīcas 99 gultasvietas patlaban ir pilnas ar pacientiem. Pagājušajā nedēļā viņi ārstējuši arī smagus gripas slimniekus, kas atvesti no Rīgas, un aplipinājuši arī citus pacientus. Patlaban savas apkārtnes cilvēkiem Ogres slimnīca var nodrošināt palīdzību tikai akūtos gadījumos, piebilda Širovs.

Savukārt veselības ministre Viņķele šodien pēc valdības ārkārtas sēdes stāstīja, ka Ogres slimnīcā "uz savu galvu" bija nolēmuši ar eksprestestu veikt Covid-19 analīzes, ko epidemiologi kategoriski neiesaka darīt.

"Ogres slimnīcā veica šo testu, kas uzrādīja pozitīvu rezultātu, un, nekonsultējoties ar speciālistiem, veda pacienti uz [Latvijas] Infektoloģijas centru. Veicot testu, ko references laboratorijā atzīst par drošu, tika secināts, ka pacientei nav Covid-19 pozitīvs tests," sacīja Viņķele.

Ministre uzskata, ka Ogres slimnīca, izmantojot neakceptētu testu, ir radījusi pietiekami lielu haosu, jo, labu gribot, mediķi pēc pozitīva testa iegūšanas,nodaļās bija ieviesuši karantīnu.

"Gribu uzsvērt gan iedzīvotājiem, gan ārstniecības iestādēm, ka eksperimenti ar Covid-19 diagnosticēšanu nav pieļaujami. Ja ir aizdomas par inficēšanos ar Covid-19, analīzes noņem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Infektoloģijas centra, "Centrālās laboratorijas" vai "E.Gulbja laboratorijas" speciālisti. Šis gadījums apliecina, ka pašdarbība nav pieļaujama, jo tai ir ļoti smagas sekas," sacīja Viņķele.

Citi šobrīd lasa

Pēc gadu ilga romāna Breds Pits nav pārliecināts par attiecību nākotni ar Inesi de Ramonu
"Ne viss ir zelts, kas spīd" - slavenā ukraiņu snaipere baidās zaudēt savu nesen dzimušo meitu 2
Somi palikuši bez makaroniem 1
Skatīt visus komentārus