FOTO: ar vērienu atzīmē Latvijas Mākslas akadēmijas modes skates 30 gadu jubileju

Sarkanais paklājs
27. maijā 00:37 2023. gada 27. maijā 00:37
  Jauns.lv
Ar vērienīgu notikumu programmu Latvijas Mākslas akadēmijas modes skate šogad atzīmē savu 30 gadu jubileju, izgaismojot Latvijas modes mākslas vēsturi, šī brīža un nākotnes modes mākslas tendences un studentu jaunākās un drosmīgākās tērpu kolekcijas.

Modes skate šogad notika 26. maijā Rīgas cirka vēsturiskajā ēkā, Merķeļa ielā 4, bet tās centrālā tēma “kliedziens” akcentēs šī brīža nemieru un vēlmi izlausties.

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) modes skate ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajām jaunās modes un dizaina platformām Latvijā, kas veicina modes nozares attīstību un jau trīsdesmit gadus reprezentē modes mākslas studentu radošo veikumu, liecina LMA “Facebook” profilā ievietotā informācija.

“Laikā, kad visapkārt valda šajā gadsimtā vēl nepiedzīvots haoss, karš, pandēmija, pārblīvēts informācijas troksnis, ir grūti tapt pamanītam, sadzirdētam un uzklausītam. Nozīmīgas tēmas sabiedrībā tiek risinātas protestu formā, “izkliedzot” skaļi savu sāpi caur twitter tēmturi vai publicējot pēc iespējas provokatīvāku komentāru. Kliedziens arī katram personīgi ir kā emociju kulminācija, kad uzkrātais ar jaudu nonāk skaļā atklātībā. Visbeidzot, bez kliedziena nav dzīvības, jo tieši tā mēs katrs nākam pasaulē. Līdzīgi arī šajā notikumu kopumā/izstādē mēs piedzīvosim studiju procesa kulmināciju un katra dalībnieka “piedzimšanu” publiskajā telpā. Kliedziens kā koncepts sevī aptver dažādās dizaina procesa puses. Modes kliedziens – raksturojot gan svaigākās idejas, gan industrijas un patērētāju kultūras fenomenu, “ komentē asociētā profesore, LMA Dizaina nodaļas vadītāja Maija Rozenfelde

Ik gadu LMA modes skatē ir iespēja ieraudzīt jaunākās un svaigākās modes tendences, kuras materializējas kolekcijās “gatavs valkāšanai” vai tieši pretēji apliecina modes mākslas netveramās robežas parādot ekscentrisku avangarda modi. Skates ietvaros tiek demonstrētas jaunas, inovatīvas un radošas idejas, kā arī atspoguļoti oriģināli ieceres avotu meklēšanas procesi. Modes skates ietvaros jau ierasti tiks demonstrētas to Modes dizaina apakšnozares bakalaura un maģistra programmas studentu kolekcijas, ko akadēmijas pasniedzēju komisija izvēlēs īpašā atlasē.

Turpinot attīstīt LMA modes skates kā jauno modes mākslinieku izaugsmes platformu šogad no aprīļa līdz jūnijam tiek plānoti arī vairāki modes skates satalītpasākumi, kas aktuāli būs kā studentiem, tā modes mākslas entuziastiem.

Modes skates biļetes ir pieejamas tirdzniecībā aula.lv, pirmajiem, kas iegādāsies biļeti uz modes skati būs iespēja apmeklēt arī īpašu LMA modes skates filmas “Digitalizācija” seansu Forum Cinemas 13. aprīlī.

LMA modes skate notiek ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansējuma atbalstu.

Citi šobrīd lasa

FOTO: atvadīšanās no horeogrāfa, Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja Šteina
Rinkēvičs uzreiz pēc ievēlēšanas: "Mans uzdevums — plaukstoša un droša Latvija! 8
Lai nomaina himnas vārdus uz "kur latvju geji dzied..." Mamikins nāk klajā ar šokējošu komentāru
Pievienot komentāru