"Amazon" dibinātājs Džefs Bezoss plāno pārdot 50 miljonus uzņēmumu akciju. (Foto: imago/Sven Simon)

Džefs Bezoss pārdevis "Amazon" akcijas divu miljardu dolāru vērtībā

Bizness un ekonomika
12. februārī 10:03 2024. gada 12. februārī 10:03
  Jauns.lv/LETA
"Amazon" dibinātājs Džefs Bezoss pārdevis uzņēmuma akcijas aptuveni divu miljardu dolāru apmērā, liecina publiskotā fondu biržas regulatoru informācija.

Bezoss pārdevis aptuveni 12 miljonus "Amazon" akciju. Iepriekš publiskota informācija liecināja, ka Bezoss nākamā gada jūlijā plāno pārdot 50 miljonus uzņēmumu akciju.

Žurnāla "Forbes" aplēses liecina, ka Bezoss ir trešais turīgākais cilvēks pasaulē ar 195,5 miljardu dolāru bagātību. Otrajā vietā šajā sarakstā ir Francijas luksusa preču ražotāja LVMH vadītājs Bernārs Arno, bet pasaulē turīgākā cilvēka statuss pieder ASV elektromobiļu ražošanas uzņēmuma "Tesla Motors" īpašniekam un vadītājam Īlonam Maskam.

Jau vēstīts, ka "Amazon" peļņa pērn ceturtajā ceturksnī pieauga līdz 10,6 miljardiem dolāru, salīdzinot ar 278 miljoniem dolāru attiecīgajā laika periodā pirms gada.

Peļņas kāpumu veicinājis tirdzniecības apjoma pieaugums Ziemassvētku iepirkšanās periodā un izmaksu samazināšanas pasākumi.

Citi šobrīd lasa

Video: kā rīkoties, ja mežā satiec lāci?
Aigars Rostovskis par iespējamo ASV palīdzības pārtraukšanu Ukrainai: "Krievija apstāsies tur, kur to apstādinās ar spēku" 1
Latvijā dota "zaļā gaisma" "Putina vēlēšanām" 3
Pievienot komentāru