Hallštate - mazpilsēta Austrijā. (Foto: Pixabay.com/Julius_Silver)

Nosaukta pasaules pārpildītākā valsts: tūristu tajā ir gandrīz četras reizes vairāk nekā vietējo

Tūrisms
2023. gada 23. septembrī 19:06 2023. gada 23. septembrī 19:06
  Jauns.lv
Saskaņā ar neseno kompānijas "MoneyTransfers" pētījumu uz vienu vietējo iedzīvotāju šajā valstī ir 3,6 ārvalstu apmeklētāji – pie 8,9 miljoniem iedzīvotāju ik gadu ierodas 31,9 miljoni ārvalstu tūristu.

Austrija atzīta par šī gada tūristu pārpildītāko pasaules valsti. Tālāk reitingā seko Honkonga un Grieķija.

Vienlaikus par pārslogotāko tūrisma pilsētu pasaulē atzīta Phuketa (Taizeme), kur uz vienu vietējo iedzīvotāju ir 118,5 tūristi. Zīmīgi, ka pasaules tūristu pārpildītāko pilsētu top 3 veidojušas tikai un vienīgi Taizemes pilsētas: otrajā vietā ierindojās Phataja (98,7 tūristi uz vienu vietējo), bet trešajā – Krabi province (72,2 viesi uz vienu iedzīvotāju).

Ja runājam par Eiropas pilsētām top 10, visaugstāk tikusi Iraklija Grieķijā: tai ir septītā vieta ar rādītāju 22 tūristi uz vienu vietējo iedzīvotāju. Vēl viena Grieķijas pilsēta Roda ieņēma devīto vietu ar 20,3 viesiem uz vienu pilsētnieku.

Astotā vieta tika Itālijas Venēcijai, kur uz vienu vietējo iedzīvotāju ir 21,3 ārvalstu apmeklētāji.

Turklāt top 3 vismazāk tūristu pārslogotās pasaules pilsētas iekļuvušas Riodežaneiro (Brazīlija), Buenosairesa (Argentīna) un Pekina (Ķīna).

Citi šobrīd lasa

Kaunoties atzīties, ka dzīve ārvalstīs ir šausmu pilna, latviešu sievietes turpina dzīvot necilvēcīgos apstākļos 4
"Slava Krievijai, nāvi banderiešiem!": Austrālijā ērti iekārtojies Ukrainas armijas virspavēlnieka audžudēls plātās ar "Z" krekliņu 1
Viļņā meklē 13 gadu veco Medu; policija lūdz šo nesalīdzināt ar meitenes nolaupīšanu Kauņā
Pievienot komentāru