Mārtiņam Blūmam 16. vieta Pasaules kausa kalnu riteņbraukšanā olimpiskajā krosā
Latvijas vadošais MTB riteņbraucējs Mārtiņš Blūms.

Latvijas sportists Mārtiņš Blūms svētdien ASV Pasaules kausa posma sacensībās kalnu riteņbraukšanā (MTB) olimpiskajā krosā (XCO) finišēja 16. vietā.

Mārtiņam Blūmam 16. vieta Pasaules kausa kalnu rit...

Sestdien cēsnieks saīsinātajā krosā (XCC) izcīnīja ceturto vietu, sasniedzot labāko rezultātu sezonā, un tādējādi olimpisko krosu varēja sākt no pirmās starta rindas. Sacensību sākumā latvietis izvirzījās līderpozīcijā un pirmo apli pabeidza kā otrais.

Turpinājumā Blūmam neizdevās nostiprināties vadošajā grupā un Latvijas olimpietis finišēja 16.pozīcijā, pēdējā aplī uzrādot sesto ātrāko laiku. Nepilnus 36 kilometrus garajā distancē, kurā četrus kilometrus garais pamataplis bija jāveic astoņas reizes, startēja 84 dalībnieki.

Spraigā finiša spurtā uzvaru svinēja francūzis Viktors Koreckis, kurš distanci beidza vienā stundā 22 minūtēs un 17 sekundēs, par sekundi pārspējot nākamos trīs sportistus - Alanu Haterliju no Dienvidāfrikas Republikas un šveiciešus Filipo Kolombo un Marselu Gerrīni.

Blūms pirms sezonas pēdējā posma kopvērtējumā ieņem 27.vietu.