"Ajax" grauj, "Hotspur" netraucē mazākums, bet "Eintracht" izsēj pārsvaru
Pārliecinošā uzvara ļāvusi Amsterdamas "Ajax" pēc pirmās kārtas kļūt par UEFA Eiropas līdervienību.

Latvijas vienības RFS pretiniece UEFA Eiropas līgas pamatturnīrā Amsterdamas "Ajax" ceturtdien svinēja uzvaru savā pirmajā grupas spēlē, bet Frankfurtes "Eintracht" savā laukumā spēlēja neizšķirti.

"Ajax" grauj, "Hotspur" netraucē mazākums, bet "Ei...

"Ajax" savā laukumā ar 4:0 (1:0) sagrāva Stambulas "Bešiktaš". 31. minūtē vārtus guva Kians Fics-Jims, 51. un 73. minūtē - Mika Gotss, bet 55. minūtē - Kenets Teilors.

"Eintracht" savā laukumā spēlēja 3:3 (1:1) ar Plzeņas "Viktoria" no Čehijas.

38. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Igo Etikitē, bet jau pēc trim minūtēm rezultātu izlīdzināja Pavels Šulcs - 1:1. 62. minūtē pēc Etikitē piespēles 2:1 mājinieku labā panāca Žuniors Ebimbs, bet piecas minūtes vēlāk 3:1 - Rasmuss Kristensens. 86. minūtē vienus vārtus atguva Prinss Adu, bet mača kompensācijas laika trešajā minūtē rezultātu izlīdzināja Vāclavs Jemelka - 3:3.

Vēl viena RFS pretiniece Telavivas "Maccabi" viesos ar 1:2 (1:0) zaudēja Portugāles klubam "Braga". Vārtus "Maccabi" labā 30. minūtē ar 11 metru soda sitienu guva Ošers Davida. Mājiniekiem uzvarēt palīdzēja Bruma, kurš 88. minūtē rezultātu izlīdzināja, bet mača kompensācijas laika piektajā minūtē realizēja 11 metru soda sitienu. Mača kompensācijas laika astotajā un devītajā minūtē Izraēlas klubs nopelnīja divus noraidījumus, jo otru dzelteno kartīti mačā nopelnīja attiecīgi Gabi Kanihovskis un Tairīss Asante.

Tikmēr Anglijas premjerlīgas vienībai Totenhemas "Hotspur" palikšana mazākumā jau mača astotajā minūtē, kad sarkano kartīti saņēma rumāņu aizsargs Radu Dragušins, netraucēja savā laukumā ar 3:0 pārliecinoši pārspēt Agdamas "Qarabag". Mača rezultātu 12. minūtē atklāja velsietis Brīnans Džonsons, 52. minūtē pārsvaru dubultoja Pape Matars Sarrs, bet punktu 68. minūtē pielika Dominiks Solanke. Azerbaidžānas spēcīgākais klubs 58. minūtē pamanījās nerealizēt 11 metru soda sitienu, kad Guglijemo Vikario pārspēt neizdevās Toralam Bairamovam.

Citā mačā Turcijā ar sarkanajām kartītēm "apmainījās" Stambulas "Fenerbahce" un Briseles "Royale Union" futbolisti. 26. minūtē ar mājiniekus vadībā izvirzīja savulaik par ļoti talantīgo uzskatītais centra aizsargs Čaglars Sojunču, bet 74. minūtē viesus mazākumā atstāja argentīnietis Kevins Makalisters. 82. minūtē Stambulas klubs pārsvaru dubultoja, kad Kristians Burdžess raidīja bumbu savos vārtos. 90. minūtē otru dzelteno kartīti saņēma Turcijas kluba nigēriešu pussargs Braits Osaji-Samuels. Pēc šīs epizodes 11 metru soda sitienu neralizēja Franjo Ivanovičs, bet viņa kļūdu pielaboja Ross Saiks. 2:1 arī noslēdzās šis mačs. Beļģijas kluba rindās sākumsastāvā laukumā devās un bez maiņām nospēlēja senegālietis Osejnu Niangs, kurš vienībai pievienojās tikai vasaras transfēru logā, pārceļoties no "FC Riga". Mačā kopumā bīstamāk uzbruka viesu futbolisti.

Pie pārliecinoša panākuma viesos ar 2:0 tika Glāzgovas "Rangers", kuri pieveica "Malmo FF" no Zviedrijas. Ar precīziem sitieniem jau mača pirmajā minūtē izcēlās albānis Nedis Bajrami un 76. minūtē Ross Makauslands.

Ar neizšķirtu 1:1 noslēdzās divu grandu cīņa starp "AS Roma" un Bilbao "Athletic". Mājiniekus no Itālijas 32. minūtē vadībā izvirzījas pagājušās sezonas "La Liga" labākais vārtu guvējs ("Girona" rindās) ukrainis Artjoms Dovbiks, bet 85. minūtē izlīdzinājumu panāca Aitors Paredess.

Visbeidzot Lionas "Olympique" savā laukumā ar 2:0 pārspēja Grieķijas klubu Pirejas "Olympiacos". Mājinieki abus vārtus guva otrajā puslaika vidū - vispirms 65. minūtē Rajāns Šerkī un 71. minūtē marokānis Saīds Benrama.

36 pamatturnīra komandas aizvada mačus ar astoņām dažādām pretiniecēm, tiekoties ar divām katra no četriem groziem komandām. Pamatturnīra astoņas labākās komandas nodrošina vietas astotdaļfinālā, 9.-24.vietas īpašnieces cīnīsies izslēgšanas spēļu turnīra pirmajā kārtā, bet pārējām vienībām Eiropas kausu sezona būs noslēgusies. Šāds formāts UEFA Eiropas līgā tiek izspēlēts pirmo reizi, aizstājot tradicionālo grupu turnīru.

UEFA Eiropas līgas fināls Spānijas pilsētā Bilbao notiks 25. maijā. Pagājušajā sezonā Eiropas līgā uzvarēja Bergāmo "Atalanta", kas Dublinā ar 3:0 apspēlēja Leverkūzenes "Bayer".