
Singapūra cīnās ar nopietnu kiberuzbrukumu tās kritiskajai infrastruktūrai

Kiberuzbrukumu veic grupa, kuru nozares eksperti saista ar Ķīnu, paziņoja valsts nacionālās drošības ministrs K. Šanmugams.
Uzbrukums, kas ir daļa no sarežģīta līmeņa kiberuzbrukumiem, ko dēvē par progresīviem noturīgiem draudiem (APT), rada nopietnus draudus Singapūrai un var apdraudēt valsts drošību, atklāja ministrs.
"Es varu teikt, ka tas ir nopietni un turpinās. Un tas ir identificēts kā UNC3886," sacīja Šanmugams.
"Google" piederošais kiberdrošības uzņēmums "Mandiant" ir norādījis, ka UNC3886 ir ar Ķīnu saistīta kiberspiegošanas grupa, kas iesaistīta globālos uzbrukumos.
APT uzbrukumos iesaistās ļoti prasmīgi un labi nodrošināti dalībnieki, kas parasti zog sensitīvu informāciju un grauj tādu svarīgu pakalpojumu sniegšanu kā veselības aprūpe, telekomunikācijas, ūdensapgāde, transports un enerģētika, teica Šanmugams.
"Ja tas izdodas, tas var veikt spiegošanu un var radīt būtiskus traucējumus Singapūrā un Singapūras iedzīvotājiem," brīdināja Šanmugams.
Piemēram, veiksmīga Singapūras energosistēmas uzlaušana varētu traucēt elektroenerģijas piegādi un radīt ķēdes reakciju uz tādiem būtiskiem pakalpojumiem kā veselības aprūpe un transports.
"Ir arī ekonomiska ietekme. Mūsu bankas, lidostas un rūpniecības nozares nevarētu darboties. Tas var būtiski ietekmēt mūsu ekonomiku," viņš teica.
Viņš sacīja, ka no 2021. līdz 2024.gadam APT skaits pret Singapūru pieauga vairāk nekā četras reizes.
Kiberuzbrukuma rezultātā valsts veselības aprūpes klasterī 2018.gadā tika piekļūts aptuveni 160 000 pacientu, tostarp toreizējā premjerministra medicīniskajiem datiem.