Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Tiks atklāta Latvijas dzimšanas dienai veltīta fotogrāfiju izstāde

Kultūra
2014. gada 5. novembrī 11:58 2014. gada 5. novembrī 11:58
Ceturtdien, 6. novembrī, plkst. 15.00 Liepājas pārstāvniecībā Rīgā tiks atklāta fotogrāfa Alfrēda Niedola veidotā izstāde „Mani fotostāsti”, kas būs veltīta Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai un fotogrāfa 85. gadu jubilejai. Izstāde liks ikvienam mirkli aizdomāties par mūsu vērtībām, vēsturi un trauslo brīvības sajūtu, kas ietverta melnbaltajās fotogrāfijās.

„Jūtos pagodināts, ka mani darbi tiks izstādīti Rīgā, Liepājas pārstāvniecībā. Pirmo reizi manas bildes tiks izstādītas bildēm neierastā formātā – uz audekla. Ar šo izstādi noslēdzu grāmatas „Mani fotostāsti” izdošanu, kas ir kā veltījums maniem bērniem, mazbērniem un mazmazbērniem,” par gaidāmo izstādi stāsta fotogrāfs Alfrēds Niedols.

Alfrēds Niedols līdz divdesmit gadu vecumam pabeidzis skološanos un tālāk savas darba gaitas turpinājis pie tēva Medzē un Šķēdē. Atgriežoties mājās pēc armijas, sācis strādāt rūpnīcā „Sarkanais metalurgs”, kur nostrādājis četrdesmit gadus. Fotografēšana viņa dzīvē gājusi paralēli darba gaitām,  kur vienmēr palīdzējusi arī sieva Elga. „Tā abi ejam blakus jau teju sešdesmit gadus. Vai tas ir daudz vai maz, par to spriediet paši”, norāda Alfrēds.

Fotoizstādēs Alfrēds Niedols piedalās jau  kopš 1958. gada, kad notika Liepājas fotoamatieru pirmā darbu  izstāde. Kopumā Niedols ir sarīkojis četras solo izstādes. Vienlaikus kopā ar foto studijas biedriem piedalījies daudzos starptautiskos konkursos ārzemēs, kuros guvis atzinības.

 „No sabiedrībai būtisku  notikumu atainojuma Atmodas laikā līdz sirsnīgām ģimenes ainām – viss sirsnīgi, latviski un patiesi,” par Alfrēda fotogrāfijām stāsta fotogrāfs Varis Sants.

Visi interesenti izstādi „Mani fotostāsti” varēs aplūkot no 6. novembra Liepājas pārstāvniecībā Rīgā, Torņa ielā 4, 2A-201.

Fotogrāfs Alfrēds Niedols.
Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Latvijas stiprās dzimtas. Ciemos pie Abgunstes muižas saimniekiem - uzņēmīgās Avotnieku ģimenes
Adriana Lima izplūst asarās: pēc 18 gadiem viņa atvadās no "Victoria's Secret" 12
Bezpajumtniekam, kurš Melburnas teroraktā metās cīņā ar uzbrucēju, dzīve mainīsies pilnībā 16
Pievienot komentāru

"Мамочка, прости меня за это": последние слова 5-летнего мальчика, умирающего от рака

Как молоды они были: в сети появилось фото Пугачевой и Моисеева 32-летней давности 1