Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Šoruden divarpus mēnešus ilgās akcijas „Atrodi Ķekavas novada dižkoku!” laikā novadā tika atklāti četri jauni dižkoki – divi ozoli, priede un goba.

Ķekavas novadā atklāti četri jauni dižkoki 3

Novadu ziņas
2014. gada 10. decembrī 02:51 2014. gada 10. decembrī 02:51
Šoruden akcijas „Atrodi Ķekavas novada dižkoku!” ietvaros ķekavieši apzinājuši vairākus jaunus kokus, kuri var pretendēt uz aizsargājama dabas objekta – dižkoka statusu. Trīs no dizķokiem atrodas Misas upes krastos, bet viens – Daugmalē.

Akcijas „Atrodi Ķekavas novada dižkoku!” laikā vietējie iedzīvotāji iesūtīja ziņas par astoņiem kokiem un vienu vīteņaugu. No visiem iesūtītajiem kokiem četri atbilst dižkoku statusam un ir aizsargājami. Lielākais dižkoks – ozols atrodas Misas upes krastā mazdārziņu kooperatīvā „Dzērumi” un tā apkārtmērs sasniedz 5,77 metrus. Misas upes krastā atrodas vēl divi no iesūtītajiem dižkokiem – priede ar apkārtmēru 3,77 metri un goba ar apkārtmēru 5,65 metri, bet ceturtais dižkoks, arī ozols, apkārtmērā sasniedz 4,5 metri un atrodas Daugmalē. Iesūtītas ziņas arī par vairākiem citiem lieliem kokiem, kas vēl neatbilst noteiktajam dižkoku standartam, bet nākotnē var sasniegt dižkoka statusu – divi bērzi un divi ozoli. Ķekavas iedzīvotāja Lauma Muceniece iesniegusi ziņas vēl par vienu interesantu atradumu – vīteņaugu mežvīnu, kura stumbra apkārtmērs sasniedz 21 centimetru un kas aug Ķekavas mazdārziņu rajonā, raksta Ķekavas novada pašvaldības mājaslapa.

Trīs no jaunatklātajiem Ķekavas dižkokiem tagad kā apskates objekti ir iekļauti laivu maršrutā „A7 pie Dzērumiem - Plakanciema tilts” pa Misas upi.

„Šī akcija tika organizēta, lai apzinātu tos dižkokus, kas vēl ne tūristiem, ne daudziem vietējiem nebija zināmi. Akcija rosināja ne tikai apzināt nenovērtējamās dabas bagātības, bet arī būt aktīviem un pavadīt laiku dabā. Vienlaikus ar akcijas palīdzību ceram papildināt Dabas aizsardzības pārvaldes datus, jo saskaņā ar datiem šobrīd izskatās, ka, salīdzinot ar pārējo Latviju, Ķekavas novadā vispār dižkoku nav,” portālam aprinķis.lv pastāstīja Ķekavas novada Tūrisma koordinācijas centra pārstāve Agrita Grīnberga.

Kasjauns.lv/Foto: aprinkis.lv

Citi šobrīd lasa

Kristapa Porziņģa brālis panācis savu? Viņu tagad Ņujorkā uztver daudz nopietnāk 14
Par iebraukšanu Ogrē turpmāk varētu būt jāmaksā 120
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 15
Tēmas: Ķekava
Pievienot komentāru