Elektroenerģijas tirgus atvēršana samazināšot pacientu izmaksas par veselības aprūpi 2

Ziņas
2015. gada 1. janvārī 18:05
Elektroenerģijas tirgus atvēršana izmaksas par veselības aprūpi pacientiem nepalielinās, pastāstīja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Aija Bukova-Žideļūna.

"Tieši otrādi, nākamgad paredzēts pacientu iemaksu stacionārā samazināt no 13,5 līdz desmit eiro, bet līdzmaksājumu par operāciju stacionārā - no 43 līdz 31 eiro," norādīja Bukova-Žideļūna.

Viņa uzsvēra, ka VM veselības aprūpes pakalpojumus apmaksā atbilstoši noteiktajam tarifam, saskaņā ar kuru Nacionālais veselības dienests norēķinās ar ārstniecības iestādēm par pacientiem sniegto veselības aprūpi. Tas, kā tiek sabalansēti ārstniecības iestādes izdevumi ar ienākumiem, tostarp sniegtajiem maksas pakalpojumiem, ir katras ārstniecības iestādes vadības atbildība, piebilda Bukova-Žideļūna.

Jau vēstīts, ka decembrī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē deputāte Inguna Rībena (VL-TB/LNNK) vēlējās noskaidrot, kādā veidā VM slimnīcām kompensēs elektrības cenas pieaugumu nākamgad, norādot, ka elektrības cenas celšanās sadārdzināšot pakalpojuma izmaksas pacientiem.

Kā deputātiem norādīja VM valsts sekretāres vietniece Daina Mūrmane-Umbraško, VM šādus tēriņus nekompensē.

LETA

Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kas ir sievietes, kuras izdara abortus? Atklāti par to 49
  • Nemet ārā tējas maisiņus! 5 idejas, kas saimniecībā noderēs 2
  • Atzīmējot Zemes stundu, satumst visa planēta 1