Elektroenerģijas tirgus atvēršana samazināšot pacientu izmaksas par veselības aprūpi 2

Sabiedrība
2015. gada 1. janvārī 18:05 2015. gada 1. janvārī 18:05
Elektroenerģijas tirgus atvēršana izmaksas par veselības aprūpi pacientiem nepalielinās, pastāstīja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Aija Bukova-Žideļūna.

"Tieši otrādi, nākamgad paredzēts pacientu iemaksu stacionārā samazināt no 13,5 līdz desmit eiro, bet līdzmaksājumu par operāciju stacionārā - no 43 līdz 31 eiro," norādīja Bukova-Žideļūna.

Viņa uzsvēra, ka VM veselības aprūpes pakalpojumus apmaksā atbilstoši noteiktajam tarifam, saskaņā ar kuru Nacionālais veselības dienests norēķinās ar ārstniecības iestādēm par pacientiem sniegto veselības aprūpi. Tas, kā tiek sabalansēti ārstniecības iestādes izdevumi ar ienākumiem, tostarp sniegtajiem maksas pakalpojumiem, ir katras ārstniecības iestādes vadības atbildība, piebilda Bukova-Žideļūna.

Jau vēstīts, ka decembrī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sēdē deputāte Inguna Rībena (VL-TB/LNNK) vēlējās noskaidrot, kādā veidā VM slimnīcām kompensēs elektrības cenas pieaugumu nākamgad, norādot, ka elektrības cenas celšanās sadārdzināšot pakalpojuma izmaksas pacientiem.

Kā deputātiem norādīja VM valsts sekretāres vietniece Daina Mūrmane-Umbraško, VM šādus tēriņus nekompensē.

LETA

Citi šobrīd lasa

Par lūrēšanu zem sieviešu brunčiem Anglijā notiesā 50 gadus veco latvieti Ivaru 49
Turīgākais cilvēks valstī gada laikā kļuvis vēl bagātāks. Publiskots jauns Latvijas miljonāru saraksts 72
Pavisam oficiāli! Breds Pits pārdzīvojis šķiršanos. Viņam jauna mīlestība 23
Pievienot komentāru