Vējonis: "Valdība pirmajās 100 dienās rīkojusies atbilstoši maniem uzstādījumiem".

Prezidents visnotaļ apmierināts ar valdības paveikto 100 dienās

Politika
2016. gada 18. maijā 20:13 2016. gada 18. maijā 20:13
Valdība ir rīkojusies atbilstoši maniem uzstādījumiem, kādus es vēlējos brīdī, kad notika izvēle par labu Mārim Kučinskim (ZZS), vērtējot valdības darbu pirmajās 100 dienās, žurnālistiem atzina Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Jaunajai valdībai, sākot darbu, tika uzdots risināt virkni jautājumu, tostarp par gāzes tirgus liberalizāciju, reformām veselības aprūpē un izglītībā, par stabilas budžeta politikas veidošanu, demogrāfijas uzlabošanu u.c. No valdības darba esot redzams, ka ir veiksmīgi turpināts iepriekšējo valdību sāktais darbs pie gāzes tirgus liberalizācijas, ir sekmīgi noslēgušās sarunas par pievienošanos Ekonomiskās attīstības un sadarbības organizācijai.

Tāpat Vējonis uzslavēja Kučinska vadīto valdību par sagatavoto rīcības plānu. "Atšķirība no citu valdību deklarācijām un rīcības plāniem ir tāda, ka šī valdība strādā pie tā, lai realizētu, nevis solītu. Tā ir būtiska atšķirība," noteica Vējonis.

Savukārt jautāts, vai nevajadzētu izvērtēt atsevišķu ministru darbību, viņš uzsvēra, ka nevēlas vērtēt atsevišķu ministru darbu. "Mans uzstādījums bija, ka valdībai ir jāstrādā kā vienotai komandai, kas ir gatava pieņemt visus nepieciešamos lēmumus visās problēmu nozarēs, lai notiktu reformas. Es sagaidu, ka vesela virkne jautājumu valdībā tiks pieņemti. Tas ir daudz nozīmīgāk nekā pašlaik vērtēt atsevišķu ministru darbu," pauda ministrs.

Arī Ministru prezidents uzsvēra, ka katra ministra darbība tiks vērtēta pēc tā, kā tiek īstenoti valdības rīcības plānā noteiktie uzdevumi.

Tuvākajās dienās Ministru kabineta mājaslapā tiks arī publicēti uzdevumi tautsaimniecības attīstības izaugsmes nodrošināšanai un tad katrs iedzīvotājs varēs sekot līdzi, kā šie uzdevumi tiek pildīti, viņš piebilda.

Kučinska valdība tika apstiprināta 11.februārī, un piektdien, 20.maijā, tai apritēs 100 dienas.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Pirmoreiz tuvi viņi bija tikai kāzu naktī. Elvisa Preslija un viņa Priscillas skaistais mīlasstāsts 8
Pasažieri no Pērtas piedzīvo šausmas lidojumā. Pilots viņiem ieteica lūgties 16
"Viņu pasargāja eņģeļi." Brīnumaini izglābjas bērns, kad auto Daugavpilī taranē māju 14
Pievienot komentāru