Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Pašlaik Jelgavas pasažieru pārvadātājs "Jelgavas autobusu parks" paralēli strādā pie tā, lai nodrošinātu iespēju ar "Visa" vai "MasterCard" norēķinu karti samaksāt arī par braucienu reģionālajos starppilsētu autobusos maršrutos, kurus apkalpo uzņēmums.

Jelgavā no novembra autobusos var maksāt ar bankas karti 3

Novadu ziņas
2015. gada 2. novembrī 13:42 2015. gada 2. novembrī 13:42
Jelgavā no 1.novembra pasažieri pilsētas autobusos par braucienu var samaksāt arī ar jebkuras bankas izsniegtu "Visa" vai "MasterCard" norēķinu karti, liecina informācija Jelgavas pilsētas mājaslapā.

Jelgavas pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē norādīja, ka jaunā programmatūra, kas nodrošina šādu iespēju, pilsētas autobusos testa režīmā darbojas nedēļu. "Galvenais uzdevums šajā laikā bija gūt praktisku pieredzi, lai maksimāli samazinātu laiku no PIN koda ievadīšanas līdz biļetes izdrukāšanai, kā arī pārliecināties, ka šāda norēķināšanās autobusos var noritēt sekmīgi," skaidroja pašvaldībā.

Vienlaikus Sabiedrisko attiecību pārvaldē atzīmēja - ja autobusā, līdzīgi kā par pirkumu veikalā vai jebkuru citu pakalpojumu, ir iespējams norēķināties ar jebkuras bankas izsniegtu "Visa" vai "MasterCard" norēķinu karti, taču nevar norēķināties ar "American Express" karti.

"Jāuzsver, ka bezskaidras naudas norēķini būtiski atvieglo autobusu šoferu darbu, jo viņiem nav jāiekasē skaidra nauda, jāizdod atlikums, līdz ar to ir arī mazākas iespējas kļūdīties. Šāda sistēma arī samazina inkasācijas izdevumus un uzņēmuma finanšu plūsma kļūst caurskatāmāka," norādīja pašvaldībā.

Vienlaikus atšķirībā no e-kartes, kuru norēķiniem sabiedriskajā transportā izmanto pilsētas skolēni, pensionāri un citi iedzīvotāji, kas to noformējuši "SEB bankā", lai par biļeti samaksātu ar maksājumu karti, pasažierim ir jāievada PIN kods. Maksājot ar bankas karti, savienojums ar banku notiek onlainā, līdz ar to tas var prasīt vairāk laika.

Pašvaldībā arī piebilda, ka pašlaik Jelgavas pasažieru pārvadātājs "Jelgavas autobusu parks" paralēli strādā pie tā, lai nodrošinātu iespēju ar "Visa" vai "MasterCard" norēķinu karti samaksāt arī par braucienu reģionālajos starppilsētu autobusos maršrutos, kurus apkalpo uzņēmums.

Atbilstoši grozījumiem Jelgavas domes lēmumā par sabiedriskā transporta pakalpojumu tarifu noteikšanu, no 1. novembra Jelgavas pilsētas autobusos par braucienu, kā arī rokas bagāžas vai dzīvnieku pārvadāšanu norēķinoties ar Jelgavas pilsētas skolēnu apliecību, Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti, kredītiestādes izdotu "Visa" vai "MasterCard" norēķinu karti, maksa par braucienu būs 0,85 eiro. Savukārt, autobusā norēķinoties skaidrā naudā, arī turpmāk biļetes cena par braucienu, kā arī rokas bagāžas vai dzīvnieku pārvadāšanu būs viens eiro.

"Jelgavas autobusu parka" vienīgā īpašniece ir Jelgavas pašvaldība.

BNS / Foto:  Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Pazudušo Beksteru meklēja Igaunijā, bet viņš atradās Valmierā 2
Bijušajam Porziņģa komandas biedram Derikam Rouzam mērs ir pilns. 29 gados grib beigt basketbolista karjeru 5
Parīzē uz ielas nošauj tīģeri 2
Pievienot komentāru