Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Svētdien, braucot mājās no veikala, kādam jelgavniekam pie auto stūres iestājās klīniskā nāve. Laimīgas sagadīšanās dēļ garām brauca ātrās palīdzības mašīna, kura vīrieti atdzīvināja no klīniskās nāves.

Meita stāsta, kā Jelgavā garāmbraucoši mediķi no klīniskās nāves atdzīvināja viņas tēti 48

112
2015. gada 4. novembrī 06:18 2015. gada 4. novembrī 06:18
Veiksmīgi beidzies negadījums, kas svētdien, 1. novembrī, notika Jelgavā. Tur no veikala braucošam 50 gadu vecam vīrietim pie stūres palika slikti, un viņš zaudēja samaņu. Par laimi, līdzās esošā vīrieša dzīvesbiedre spēja auto apturēt un garām brauca mediķu brigāde, kura vīrieti atdzīvināja no klīniskās nāves.

Laimīgas sagadīšanās dēļ vīrieša vadītā automašīna neizraisīja smagu autoavāriju un viņa dzīvību izdevās glābt.

Vīrieša meita Ligita Kasjauns.lv pastāstīja: „Tētis ar māti brauca no veikala uz centra pusi. Pēkšņi mamma redzēja, ka tētis ir bezsamaņā. Kā nu mācēja, viņa stūrēja mašīnu ceļa malā. Izlēca no mašīnas, pieskrēja tēta pusē un attaisīja durvis.

Tajā brīdī mammai iestājies šoks, viņa mēģināja apturēt garāmbraucošās mašīnas, lai kāds palīdz. Bet visi braukuši garām... Tad, paldies Dievam, garām brauca ātrie. Apturēja tos. Mediķu brigāde mēģināja atdzīvināt tēti, jo viņam bija iestājusies klīniskā nāve. Ārsti strādāja ļoti operatīvi un, pateicoties viņiem, tētis tagad ir dzīvs. Tētis pats no negadījuma neko neatceras.

Ātrie veda tēti uz Rīgu, uz Paula Stradiņa slimnīcu, bet pie Ozolniekiem apgriezās atpakaļ uz Jelgavu. Tad 15 minūtes Jelgavas slimnīcas reanimācijas ārste pa telefonu runāja ar Rīgas ārstiem, kuri pateica, lai tētis paliek Jelgavā – Rīgas slimnīcā neesot vietas. Ieveda tēti Jelgavas slimnīcas palātā, gaidīja speciālu aparatūru no Rīgas. Trijos pēcpusdienā atbrauca reanimācijas mašīna no Rīgas, kura tēti aizveda uz Rīgu. Svētdienas vakarā viņam veica operāciju. Plānotas vēl operācijas, bet tētis jau jūtas labi. Īsti gan viņš nesaprot, kā viss notika.

Gribam pateikt lielu paldies Jelgavas ātrās palīdzības ārstiem. Ja nebūtu viņu, tētis diez vai izdzīvotu….”

Elmārs Barkāns/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 14
Speciālists brīdina, ka bērnu rotaļlietu dalīšanai pēc dzimuma var būt negatīvas sekas 4
Šī mežonīgā ģimene nesūta savus 7 bērnus skolā, ļauj viņiem visu un par rezultātu priecājas 11
Skatīt visus komentārus