Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Demisija nav Straujumas dienas kārtībā. Punkts! 37

Politika
2015. gada 5. novembrī 12:59 2015. gada 5. novembrī 12:59
Demisija neesot Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) dienaskārtības jautājums, teica Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga.

Plašāks komentārs gan netika sniegts.

Jau ziņots, ka Straujuma šodien "Vienotības" frakcijas sēdē esot apliecinājusi, ka ir gatava demisionēt saistībā ar valdības lēmumu par "airBaltic" investora piesaisti, tomēr partija neuzskata demisiju par iespējumu valsts budžeta pieņemšanas laikā.

Taujāta par iespējamu rīcību, ja neizdoties pārliecināt deputātus un "Vienotību" par nepieciešamo 80 miljonu aizdevumu, "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa žurnālistiem atbildēja, ka valdības vadītāja šodien frakcijas sēdē apliecināja, ka ir gatava demisionēt, bet neviens frakcijā neuzskatīja par iespējamu demisionēt budžeta pieņemšanas laikā.

"Ir kaut kādi vēsturiski brīži, kuros tas parasti nenotiek," piebilda politiķe. Viņa uzsvēra, ka frakcija pašlaik uzskata par prioritāti budžeta pieņemšanu.

Vaicāta par to, kas būs izšķirošais tam, vai Straujuma varēs vadīt valdību arī pēc budžeta pieņemšanas, Āboltiņa teica, ka valdībai ir jāpierāda rīcībspēja. Viņa turpināja, ka lēmums par "airBaltic" bija koleģiāls. Par to atbild ministrs, kurš virzīja šo jautājumu, un arī "komandas vadītājs".

Taujāta, vai valdības rīcībspēja pašlaik ir apšaubāma un situācija ar investora piesaisti to apliecina, "Vienotības" līdere atbildēja apstiprinoši. Proti, valdība spēj lemt pat darba kārtības jautājumiem, bet pašlaik tā nespējot skaidrot sabiedrībai dažādus jautājumus, uzskata politiķe.

Kā ziņots, Straujuma vakar pieprasīja satiksmes ministra Anrija Matīsa (V) demisiju. Iemesls demisijas pieprasīšanai esot ministra novilcinātās darbības, laicīgi neiepazīstinot valdību ar nepieciešamo rīcību valsts nacionālās aviokompānijas "airBaltic" attīstībai, kā arī uzraudzības trūkums par aviokompānijas stratēģisko virzību, tādējādi, iespējams, neizmantojot visas potenciālās iespējas.

Valdība otrdien atbalstīja "Prudentia" atrasto nacionālās aviokompānijas "airBaltic" finanšu investoru, Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kurš par 52 miljonu eiro ieguldījumu iegūs 20% "airBaltic" akciju, savukārt valsts aviosabiedrībā ieguldīs 80 miljonus eiro. Iepriekš gan Matīss bija paudis viedokli, ka nacionālās drošības apsvērumu dēļ nebūtu vēlams izvēlēties šo konsultanta "Prudentia" atrasto "airBaltic" investoru.

LETA / Foto:  AFP/LETA

Citi šobrīd lasa

Izmeklētājiem jaunumi zviedru žurnālistes Kimas Vallas slepkavības lietā 6
Aizraujošs skaistums! Apakšveļas zīmola “Victoria's Secret” gadskārtējā modes skate 3
Masu kāzas Indijā, kur izprecinātas nabadzīgās musulmaņu meitenes. FOTO 5
Skatīt visus komentārus